Tepebaşı Yaşam Köyü'nde sona yaklaşıldı

Eskişehir'deki akıllı kentsel dönüşüm çalışması bitiriliyor.

07 January 2020
Tepebaşı Yaşam Köyü'nde sona yaklaşıldı Eskişehir'de Tepebaşı Belediyesi tarafından hayata geçirilmeye hazırlanan "Remourban-Akıllı Kentsel Dönüşümün Hızlandırılması Projesi" kapsamında kurulacak, 'Yaşam Köyü' çalışmasında sona gelindi.

Tepebaşı Yaşam Köyü, 57 adet villanın dönüşüme alınmasıyla oluşturuldu. Söz konusu yaşam köyünde kreş, yaşlı konukevi, fizyoterapi merkezi, toplumun tüm kesiminin sosyal hayata katılmasına yardımcı olacak tesis alanı yer alıyor. Ayrıca engelli bireylerin çalışma hayatına katılmasını sağlayacak 'Engelli Montaj Atölyesi' de Tepebaşı Yaşam Köyü'nde bulunuyor.

Kentsel dönüşüm çalışmalarını uluslararası alana taşıyan Tepebaşı Belediyesi, Türkiye'de 'Akıllı Şehir Projesi' alanında Avrupa Komisyonu'ndan hibe almaya hak kazanan tek belediye olma özelliği taşıyor.

YÜZDE 97 ORANINDA TAMAMLANDI

Tepebaşı Yaşam Köyü Projesi hakkında açıklamalarda bulunan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, projenin TOKİ'den devralınan 57 villanın dönüşümüyle hayata geçirildiğini ve yüzde 97 oranında tamamlandığı bilgisini aktardı.

Söz konusu projenin Türkiye ve dünyada ses getiren projelerden olduğu düşüncesini paylaşan Başkan Ataç, "Sunduğumuz hizmetlerde önceliğimiz halkımız. Her bireyin yaşam kalitesini yükseltmek, sosyal faaliyetlere katılarak aktif bir hayat sürmesini sağlamak için bugüne kadar pek çok projeyi hayata geçirdik. Aşağı Söğütönü Mahallesi'nde başlattığımız 'Yaşam Köyü' de aslında bu amacın en güzel somut örneği. Bakım desteği gereken çocukların, yaşlıların, Alzheimer ya da engelli bireylerin hem konaklayabileceği hem tedavilerini sürdürebileceği hatta sosyalleşip, istihdam edilebilecekleri bir köy kurduk. Tıpkı hayat gibi yaşayan ve her dakika aktif olan bir köy… Bu projemiz ile binlerce kişinin hayatına ulaşabilmek ve bireysel yaşam kalitelerini artırabilmek bizler için gurur kaynağı. Hem ülkemizde hem de dünyada örnek sayılabilecek ‘Yaşam Köyü’ projemizi önümüzdeki dönemde daha fazla geliştirerek daha fazla vatandaşımıza ulaşmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum