Tesco Kipa’dan Migros Açıklaması

Tesco Kipa’dan Migros açıklaması geldi. İşte o açıklama..

16 Haziran 2016
Tesco Kipa’dan Migros Açıklaması Tesco Kipa’dan Migros açıklaması geldi. İşte o açıklama..

Tesco Kipa’dan Migros’la ilgili açıklama geldi. Kipa’dan Kap aracılığı ile yapılan açılama şöyle;
“Şirketimiz tarafından yapılan 10 Haziran 2016 tarihli açıklamada ana hissedarımız Tesco Overseas Investments Limited ile Migros Ticaret A.Ş. arasında şirketimiz sermayesinin yaklaşık %95,5'ine tekabül eden hisselerin satışına ilişkin olarak imzalanan sözleşmede, hisse satın alma bedeli 302.286.947 TL olarak belirtilmiş ve bu tutarın hisse devir tarihi itibariyle düzenlenecek bilançoya göre sözleşmede yer alan belirli fiyat uyarlamalarına tabi olacağı aktarılmıştı.

15 Haziran 2016 tarihinde bazı basın-yayın organlarında çıkan haberlerde Şirketin 100%'ünün değerinin 140 milyon pound civarında (580 milyon TL'ye yakın) olduğu, %95'inin değerinin de 133,7 milyon pound'a (556 milyon TL) karşılık geldiğinin ifade edildiği aktarılmıştır.

Ana hissedarımız tarafından konuyu açıklamak ve bir takım hususları düzeltmek amacıyla iletilen bilgiye göre, haberlerde şirket değeri olarak belirtilen tutarın şirketin varsayılan işletme değerini (enterprise value) belirttiği ve bu tutar üzerinden yapılan bir takım uyarlamalar ve kesintiler sonucu şirketimiz sermayesinin yüzde 95,5'ine tekabül eden hisselerin satın alma bedelinin 302 milyon 286 bin 947 TL olarak hesaplandığı açıklanmıştır. Bu yüzden taraflarca anlaşılan ve kamuoyunca dikkate alınması gereken satın alma bedelinin, yapılacak fiyat uyarlamalarına tabi olmak kaydıyla 302.286.947 TL olduğu ana hissedarımızca bildirilmiştir.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Küçükyalı’da hayata geçirilen Hilltown AVM projesi 27 Ekim Cuma günü kapılarını açacak.

17 Ekim 2017


RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

Girişimciliğe teşvik edici çalışmalar yürüten RE/MAX Türkiye, gayrimenkul sektöründe çalışan ya da ç

17 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.