The Kennedy Condominiums Türkiye’de Satışa Çıktı

Akman Holding Kanada hayata geçirdiği The Kennedy Condominiums projesindeki 100 daireyi lansmana özel avantajlı fiyatlarla Türkiye'de satışa çıkardı. İşte detayları...

21 Eylül 2016
The Kennedy Condominiums Türkiye’de Satışa Çıktı Akman Holding Kanada hayata geçirdiği The Kennedy Condominiums projesindeki 100 daireyi lansmana özel avantajlı fiyatlarla Türkiye'de satışa çıkardı. İşte detayları...

Akman Holding’in iştiraki SAMM Developments’ın Toronto’daki projesi The Kennedy Condominiums’ın Türkiye’deki satışlarına start verildi.

35 bin metrekare alan üzerinde hayata geçirilen The Kennedy Condominiums projesi 4 blok halinde yükseliyor. Proje bin 320 adet konut, otel ve iş merkezinden meydana geliyor.

Toronto'nun En Büyüğü
600 milyon Kanada doları yatırım bedeline sahip olan The Kennedy Condominiums projesi Toronto’nun en büyük konut projesi olma özelliğini taşıyor.The Kennedy Condominiums projesinin birinci etabı 2 blokta 700 daireden, ikinci etabı 45 katlı bir blok halinde ilk 11 katı otel ve üst katları rezidanstan, üçüncü etabı ise 22 katlı ofis binasından oluşuyor.

370 dairelik ilk etabı iki günde satılarak rekor kırılan The Kennedy Condominiums projesinde 330 konutluk ikinci etabın ise yüzde 65’i Kanada’da satılmış durumda. Projenin ikinci etabındaki 100 daire Türkiye’deki yatırımcılar için ayrıldı ve bugünden itibaren satışa sunuldu.

250 Bin Dolardan Başlıyor
Alanları 50 ila 100 metrekare arasında değişen The Kennedy Condominiums daire fiyatları 250 bin Kanada dolarından başlıyor ve 400 bin Kanada dolarına kadar yükseliyor.

Yüzde 35 Peşinatla
The Kennedy Condominiums projesinde yüzde 35 peşinatla daire sahibi olunabiliyor. Kalan tutar ise Kanada’da banka kredisi ile 30 yıla kadar taksitlendirilebiliyor. Akman Holding banka kredisi konusunda yatırımcılara yardımcı oluyor.

2019 yılında teslim edilmesi planlanan The Kennedy Condominiums projesinin sosyal olanakları arasında kapalı yüzme havuzu, açık hava avlu, jakuzi, spor salonu, oyun odası, bilardo salonu, terasta barbekü, dinlenme alanları ve otopark yer alıyor.

Türkiye’deki Yatırımcılara 100 Daire
Bugün gerçekleşen lansmanda konuşan Akman Holding ve SAMM Developments Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, “Kanada’daki satışlarda olağanüstü bir taleple karşılaştık. Kanada’daki talebe rağmen ikinci etaptaki 100 daireyi Türkiye’deki müşterilere ayırdık ve lansmana özel avantajlı fiyatlar sunduk” dedi.

Toronto’ya Yatırım Yapan Kazanacak
1984 yılından beri Kanada’da iş ilişkileri olduklarını belirten Akman, “2010 yılından itibaren Kanada’daki ilişkilerimizi sıklaştırdık. Kanada göçmenler ülkesi ve şu anda Toronto dünyanın en çok inşaat yapılan yeri. İnşaat sektörü her yıl yüzde 7-8 oranında büyüme gösteriyor. Son 10 yılda gayrimenkul fiyatlarında da ciddi artış görüldü. Önümüzdeki süreçte de prim yapacak bir bölge. Toronto’da yatırım yapan iyi kazanç sağlayacak” dedi.Aylık Bin 400 Dolar Kira Garantisi
Kanada’da yabancılara yüzde 65 mortgage kredisi verildiğini söyleyen Akman, “Türkiye’deki yatırımcılar yüzde 35 peşinat verdikten sonra kalanını uygun faiz oranlarıyla 30 yıla kadar vadelendirebiliyor. Ayrıca aylık bin 400 dolar kira garantisi veriyoruz” dedi.

Türk Yatırımcılar İçin Daha Fazla Konut
Yatırımlar için Kanada’ya yoğunlaştıklarını ifade eden Akman, Türkiye’de satışa sundukları konutlarla buradaki talebi ölçeceklerini ve tepkilere göre ilerideki dönemlerde daha fazla konut ayırmayı planladıklarını söyledi.

İstanbul'da İlgi Alanında
Gelecek dönem yatırımlarından da bahseden Akman, “Türkiye içerisinde de araştırma yapıyoruz. Özellikle İstanbul’da inşaat projelerine bakıyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Haber: Maide KARADAĞ


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Tuğra Gönden: Gayrimenkul teknolojisi girişimleri artıyor

Tuğra Gönden: Gayrimenkul teknolojisi girişimleri artıyor

Cushman & Wakefield Yönetici Ortağı Tuğra Gönden, 2017 yılında izlenmesi gereken 5 gayrimenkul tekno

20 Eylül 2017


Forbes İstanbul’da en fazla kazandıracak 50 projeyi belirledi

Forbes İstanbul’da en fazla kazandıracak 50 projeyi belirledi

Konut almak isteyen yatırımcılar alacakları evlerde yaşam alanı özelliğine de dikkat ediyor. Hem yat

20 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat