Timsah Arena Açılış Tarihi Belli Oldu

Bursa Büyükşehir Stadyumu diğer adıyla Timsah Arena, 21 Aralık 2015’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile açılıyor…

18 Aralık 2015
Timsah Arena Açılış Tarihi Belli Oldu

Bursa Büyükşehir Stadyumu diğer adıyla Timsah Arena, 21 Aralık 2015’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile açılıyor…

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Bursa Büyükşehir Stadyumu 21 Aralık’ta açılıyor. Avrupa Gayrimenkul Ödülleri Yarışması’nda ödüle değer görülen Bursa Büyükşehir Stadyumu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile 21 Aralık Pazar günü saat 15:00’da kapılarını açacak.

Fettah Can konserinin de yapılacağı açılışta vatandaş açılış günü stadyum gişelerinden ücretsiz temin edecekleri biletlerle stadyuma girebilecekler. Açılış günü saat 12.00 ile 16.00 saatleri arasında açılış biletlerini gösteren vatandaşlar, Bursaray, belediye otobüsleri ve T1 tramvay hattını ücretsiz kullanabilecek. Etkinliğin sonunda da saat 18.30’dan itibaren Bursaray Acemler istasyonundan kalabalık bitinceye kadar ücretsiz yolcu kabul edilecek. Yine etkinlik sonunda stadyum önünden Dikkaldırım, Çekirge ve Heykel yönüne ücretsiz otobüsler kaldırılacak. Vatandaşların stadyuma girişlerde bir sorun yaşamamaları için saat 13.00’dan sonra giriş kapıları açılacak. Vatandaşların biletlerin alt kuşak rengi, hangi kapıdan giriş yapılabileceğini gösterecek.

BURSA’NIN EN BÜYÜK ANITSAY YAPITLARINDAN BİRİ
Haziran 2011’de temeli atılan stadyum, 400 bin metrekare alan üzerinde yükseliyor. 190 bin metrekarelik inşaat alanı ile Bursa’nın en büyük anıtsal yapıları arasında olan Bursa Büyükşehir Stadyumu taraftar koltuğu, misafir takım koltuğu, VIP koltuğu, protokol koltuğu, basın koltuğu, loca koltuğu ile toplam 44 bin koltuk kapasiteye sahip. Proje kapsamında;
-207 adet de engelli pozisyonu
- 74 adet taraftar turnikesi
-20 adet VIP
-Basın, Loca turnikesi
-7 adet de engelli turnikesi
-84 adet tribün kapısı
-644 araç ve 2 otobüslük kapalı otoparkı
-912 araç ve 254 otobüslük açık otopark
-Alanları 35 ile 190 metrekare arasında olan 72 adet loca
-789 adet tuvalet
-35 adet büfe
-60’ar metrekare alanlı 2 adet son teknoloji led ekran skorboard tabelası
-240 metre uzunluğunda led reklam tabelası yer alıyor.

ALTTAN ISITMALI
Kale arkası tribünleri kesintisiz 61 sırayla Türkiye’deki en büyük tek parça tribünü oluştururken, sahada alttan ısıtma sistemi kullanıyor. Trijenerasyon enerji sistemiyle ısıtma, soğutma ve enerji ihtiyacının bir bölümünü kendisi üretecek olan stadyumun çatısında toplanan yağmur suları da depolanarak, tekrar sulama suyu olarak stadyum çevresinde kullanılacak.

Dünyada takımın sembolüyle projelendirilen ve timsah görünümünde olan stadyum, uluslararası alanda ses getirecek bir ödüle layık görüldü. Avrupa’nın en prestijli gayrimenkul ödüllerinden olan ‘Avrupa Gayrimenkul Ödülleri (International Property Awards)’ Yarışmasında mimarisiyle ödüle layık görülen yeni stadyum, daha tamamlanmadan dünya gündemindeki yerini almış oldu. Timsah görünümünde tasarlanan çatıyla dikkati çeken ve maç olmayan günlerde özel gezilere ve turlara imkan sağlayacak şekilde tasarlanan stadyumda, kafa kısmının altında Bursaspor müzesi, özel tanıtımlar için sinema salonu, yeme içme alanları bulunuyor. Proje konseptinin en önemli kısımlarından biri olan Kuzey Kale Arkasında bulunan timsah çenesi, 28 metrelik konsoluyla Türkiye’nin en büyük konsolu olma özelliği taşırken bu bölümde 800 metrekarelik dev led ekran bulunacak.

DÜNYAYI HEYECANLANDIRDI
Timsah Arena, İngiltere’nin yüksek tirajlı The Telegraph gazetesinin editörü Adam Hurrey tarafından yapılan dünya genelinde inşaatı devam eden dev stat projeleri araştırmasında dünyanın en heyecan verici 10 stadyumu arasında gösterilmişti.

 HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Hamburger Kütahya’ya 1 milyar TL’lik kağıt fabrikası kuracak

Hamburger Kütahya’ya 1 milyar TL’lik kağıt fabrikası kuracak

Avusturyalı Prinzhorn Holding iştiraki Hamburger Containerboard, Kütahya’da 1 milyar TL yatırımla kâ

13 Eylül 2017


AYD ‘Söyleyeceklerimiz Var’ toplantısını İzmir'de düzenledi

AYD ‘Söyleyeceklerimiz Var’ toplantısını İzmir'de düzenledi

AYD, ‘Söyleyeceklerimiz Var’ isimli toplantının ikincisini bu yıl İzmir’de yaptı.

13 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat