TOBB-İTO Sirkeci Prestij Projesi’nde Çalışmalara Hız Verildi

20 Şubat 2016
PAYLAŞ
TOBB-İTO Sirkeci Prestij Projesi’nde Çalışmalara Hız Verildi

Eminönü'nü 24 saat yaşayan turizm bölgesine getirmeyi amaçlayan TOBB-İTO Sirkeci Prestij Projesi'nde çalışmalar hızlandı...

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile İstanbul Ticaret Odası tarafından yürütülen "TOBB-İTO Sirkeci Prestij Projesi" için çalışmalara hız verildi. Projeyle beraber gündüzleri çok hareketli geçen ancak geceleri hayatın durduğu Eminönü'nün çehresinin değiştirilmesi amaçlanıyor.

TOBB-İTO Sirkeci Prestij Projesi kapsamında Eminönü'nde İTO'Ya ait Liman Han, TOBB'a ait Güneş Han ve TOBB ile İTO'ya ait otopark alanının yerine kongre merkezi, ticaret alanları, konaklama tesisi, seyir terası ve otopark içeren bir tesis yapılması planlanıyor.

Bölgede Unkapanı-Yedikule güzergahının yer altına alınarak yayalaştırılması, Sarayburnu'ndan gelen transit trafiğin yer altına alınması, Galata Köprüsü'nün renovasyonu gibi çeşitli projelerinin devam ettiğini belirten İTO Başkanı İbrahim Çağlar, TOBB-İTO Sirkeci Prestij Projesi'nin diğer kurumların projeleriyle birleşerek Sarayburnu'ndan Unkapanı'na ve Galataport'a kadar uzanan büyük aksın önemli bir parçası olacak şekilde ele alındığını açıkladı.

Yap-İşlet-Devret yöntemiyle hayata geçirilecek olan TOBB-İTO Sirkeci Prestij Projesinin tasarımı bir yarışma ile belirledi. Yarışmada birinci olan tasarım, öneri şeklinde geliştirilerek yaşama geçirilecek.

Projeyle ilgili açıklamada bulunan İTO Başkanı Çağlar, "Eminönü gündüzleri olduğu gibi geceleri de canlı bir turistik bölge haline gelmeli. Eminönü bir dünya mirası ve İstanbul'un yüzük taşı. Sadece gündüz değil, 24 saat yaşayan bir turizm bölgesi haline gelmesinde İTO'nun öncü olmasını istiyoruz." şeklinde konuştu.


"TOBB-İTO Sirkeci Prestij Projesi’nde Çalışmalara Hız Verildi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap