TOKİ 18 ilde 139 arsa satacak

TOKİ, 18 ilde toplam 139 arsayı açık artırma yöntemiyle satışa sundu. Arsalar için müzayede ise 3 Ağustos’ta farklı merkezlerde gerçekleştirilecek.

21 Temmuz 2017
TOKİ 18 ilde 139 arsa satacak Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)18 ilde açık artırmayla arsa satışı yapacağını duyurdu. TOKİ’nin paylaştığı basın bültenine göre, Adana, Ankara, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, İstanbul, İzmir, Karabük, Kayseri, Mersin, Samsun, Siirt, Tekirdağ ve Van'da toplam 139 arsa satışa çıkarılacağı açıklandı. Yaklaşık 751 milyon lira muhammen bedele açık artırma yöntemi ile satışa sunulan alanlar, konut, ticaret, sosyokültürel tesis, merkezi iş, çarşı, iş ve alışveriş merkezleri, sanayi, meslek ve teknik, depolama, özel kreş, özel eğitim, özel sağlık, konut dışı kentsel çalışma, bakım ve akaryakıt istasyonu niteliği taşıyor.

TOKİ tarafından satışa sunulan alanlar için müzayede, 3 Ağustos saat 13.30'te, TOKİ'nin Ankara Bilkent'teki merkezinde, İstanbul Şişli'deki Radisson Blue Hotel'de ve İzmir Alsancak'taki Mövenpick Hotel'de gerçekleştirilecek.

Satışa sunulan bazı arsaların detayları ise şu şekilde;

İstanbul'da Arnavutköy Saraybosna'da sanayi, sanayi ve meslek ve teknik öğretim tesisi, Başakşehir Kayabaşı'da özel sağlık tesis, bakım ve akaryakıt tesisi, Esenyurt Hoşdere'de bakım ve akaryakıt istasyonu, Kâğıthane merkezde bakım ve akaryakıt istasyonu niteliğinde imarlı arsalar.  

Ankara'da Çankaya Alacaatlı'da özel kreş ve özel eğitim, Etimesgut Yapracıkköyü'nde konut, Gölbaşı Taşpınar, Virancık ve Örencik'te konut, konut ve ticaret, Pursaklar Saray'da konut, Sincan Alcı'da ticaret, Yenimahale Yuva'da konut ve ticaret niteliği taşıyan imarlı arsalar.  

İzmir'de Aliağa'da konut, Bornova Doğanlar'da toplu iş yeri, ticaret, ibadet, belediye hizmet, akaryakıt, LPG ve servis istasyonu, park, askeri, yol ve otopark , Çeşme Reisdere'de konut ve ticaret niteliğinde imarlı arsalar. Adana'da Sarıçam Akkuyu'da ticaret ve konut, Boynuyoğun'da konut, Seyhan Şakirpaşa'da sosyo-kültürel tesis, konut niteliğinde imarlı arsalar.  

Diyarbakır'da ise Ergani Kıralan'da konut ve ticaret, Yenişehir Üçkuyu'da MİA, konut, M3 çarşılar ve alışveriş merkezleri, konut dışı kentsel çalışma nitelikli imarlı arsalar.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi için düğmeye basıldı

TOKİ Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi için düğmeye basıldı

TOKİ'nin Maltepe Başıbüyük bölgesinde yürüteceği kentsel dönüşüm çalışmaları başlıyor.

15 Ağustos 2017


Kayabaşı Rami Kuru Gıda Hali projesinin temelleri atılıyor

Kayabaşı Rami Kuru Gıda Hali projesinin temelleri atılıyor

TOKİ’nin Kayabaşı’nda inşa edeceği ve 19 meslek grubuna hizmet edecek Rami Kuru Gıda Hali’nin çalışm

15 Ağustos 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat