TOKİ 2015 İstanbul Planı

İstanbul Kağıthane'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

10 Nisan 2015
TOKİ 2015 İstanbul Planı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul'un bazı bölgelerinde inşa edilecek olan 6 bin 674 konut için düğmeye basıyor.

Türkiye’nin en büyük kentinde uzun zamandan beri beklenen konut açığına cevap veren TOKİ, İstanbul için 6 bin 674 konutu yola çıkardı.

TOKİ, 2014 yılı ile 2015'in ilk aylarında düzenlediği ihalelerle İstanbul'da binlerce aileyi ev sahibi yapma hedefinin temellerini attı. ‘Geleceğin Türkiye'sini inşa ediyoruz' sloganıyla faaliyetlerini sürdüren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 1 milyon konut hedefine yeni projelerle devam ediyor. Kurum, Kayaşehir ağırlıklı olmak üzere İstanbul'da Kağıthane, Bakırköy, Ümraniye Şerifali gibi bölgelerde de yeni projelere imza atıyor.

KAYAŞEHİR'E 5 BİN 911 KONUT

Vatandaşın uzun zamandan beri beklediği nitelikli ve uygun fiyatlı konut ihtiyacını karşılamak isteyen TOKİ, geçtiğimiz dönemde Başakşehir'de 3 bin 337 konut, sosyal donatı alanları ve çevre düzenlemelerini ihalesini gerçekleştirdi. Projelerin sözleşmelerini imzalayan kurum, 2015 Ocak ayı içerisinde 2 bin 574 konutluk 5 ihale yaptı. Böylece son bir yılda Kayaşehir için yapılan konut sayısı 5 bin 911'e ulaşacak. TOKİ, Şubat ve Mart aylarında yapılan ihalelerle de 50 bin sosyal konutluk 2015 hedefini tutturmayı planlıyor. TOKİ yetkilileri geçtiğimiz günlerde 2015 Nisan ayının sonunda gerçekleştirilmiş olan ihalelerle 50 bin konutluk hedefi de aşacaklarından emin olduklarını kaydetti.

-

TOKİ Kağıthane - Sefaköy - Şerifali Projesi

-

ŞERİFALİ - BAKIRKÖY - KAĞITHANE

Başakşehir ağırlıklı olmak üzere çalışmalarına devam edene kurum, diğer bölgeleri de ihmal etmiyor. Şerifali, Bakırköy ve Kağıthane gibi birçok bölgede faaliyetlerine devam eden TOKİ, Şerifali'ye 312, Kağıthane Hamidiye'ye 70 ve Bakırköy'e de 381 konut olmak üzere toplam 663 konut ve çevre düzenlemelerinin ihalesini yaptı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


1 yorum

babafinko

07 Feb 2015, 08:05

alt gelir gurubu için satışlar ne zaman başlar acaba.


GÜNDEM HABERLERİ


Kayaşehir Toki Evleri İhalesi Ertelendi!

Kayaşehir Toki Evleri İhalesi Ertelendi!

Kayaşehir Toki Evleri 5 Haziran'a ertelendi...

12 Mayıs 2017


Ayder Yaylası'nda Tek Yetkili Toki Oldu!

Ayder Yaylası'nda Tek Yetkili Toki Oldu!

TOKİ Karadeniz'in en ünlü yaylası olan Ayder Yayla'sını dönüştürmek için hazırlıklara başladı...

12 Mayıs 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat