TOKİ 2015 Konut Projelerine Devam Ediyor

Dar gelirliyi ev sahibi yapan TOKİ, 2015 konut projeleri aralıksız süren inşaat çalışmalarıyla hızla yükseliyor.

03 Nisan 2015
TOKİ 2015 Konut Projelerine Devam Ediyor

Dar gelirliyi ev sahibi yapan TOKİ, 2015 konut projeleri aralıksız süren inşaat çalışmalarıyla hızla yükseliyor.

TOKİ güvencesiyle inşa edilen konut projelerinin şantiyeleri disiplinli bir şekilde çalışıyor. Bu da projelerin teslim tarihine kadar yetişmesi ve dar gelirli vatandaşın mağdur olmaması TOKİ güvencesiyle garantilenmiş oluyor.

TOKİ, 2015 projelerine yenilerini eklemeye devam ediyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan, ev sahibi olmakta güçlük çekenlerin en güvendiği kurum olduklarını belirterek "Bu konumumuzu güçlendirerek devam ettireceğiz" dedi.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TOKİ idaresinin 81 vilayetin 79'unda aktif, 800'e yakın şantiyesi olduğunu söyledi.

Turan, TOKİ'de çalışan idari personel ve ekiplerin çok yetenekli olduğunu ifade ederek, bu ekiple Türkiye'deki 16 stadyumu tamamlamaya çalıştıklarını kaydetti.

Galatasaray ve Mersin İdman Yurdu takımları için yapılan stadın tamamlandığı bilgisini paylaşan Turan, "Stat inşaatlarımız devam ediyor. Onlarca yurt inşaatımız sürüyor. Son 3-4 yıl içinde yaklaşık 286 hastane ihalesi yaptık. 146 hastane inşaatı devam ediyor. Yol güzergahında belki 10'a yakın hastane gezdik. Hepsini üst üste gezince Türkiye'de gerçekten gurur duyacağımız işler yapılıyor" ifadesini kullandı.

Turan, ilçe merkezlerinde bile 50, 100 ve 200 yataklı çok modern hastaneler inşa edildiğini belirterek, şunları dile getirdi:

"Bu tabii başta hükümetimizin, sonra ilgili bakanlarımızın destek vermesiyle oluyor. Biz de bu konuda kamu adına inşaat konusunda uzman ekiple çalışıyoruz. Bu ekiple beraber, ülkemizin geleceğine katkı sunmaya çalışıyoruz. Türkiye'nin geleceğini inşa ediyoruz. İnşallah hep beraber mutluluk duyarak koşuyoruz çünkü 10-20 yıl sonra Türkiye, çok kaliteli eserler kazanmış olacak"

-

TOKİ 2015 Konut Projeleri

-

TOKİ 2015 konut projelerine kaldıkları yerden devam edileceğini ve kurum olarak bu durumu korumayı sürdüreceklerini belirten Turan, TOKİ'nin,  ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşın en büyük umut ışıklarından biri olduğunu sözlerine ekledi. (AJANSLAR)HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ'den Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm projesi

TOKİ'den Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm projesi

TOKİ, Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm ve gelişim projesi hayata geçirecek. Buna göre 511 konut ve 2

14 Ekim 2017


TOKİ ve Emet Belediyesi Kütahya'ya 219 konut yapacak

TOKİ ve Emet Belediyesi Kütahya'ya 219 konut yapacak

Sosyal Konut üretici TOKİ’nin, Kütahya'ya yapacağı 219 konutun ihalesi 6 Kasım'da gerçekleşecek.

13 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.