TOKİ Akgedik Yunuskent projesinin teslim tarihi belli oldu

Manisa’da inşası devam eden TOKİ Akgedik Yunuskent projesi için açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, yapılan binaların depreme dayanıklı olduğunu eski binaların ise dönüştürülerek yenileneceğini söyledi.

26 Temmuz 2017
TOKİ Akgedik Yunuskent projesinin teslim tarihi belli oldu Yunusemre Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliği hayata geçirilen ve yapımı devam eden Akgedik Yunuskent projesinin basın toplantısı gerçekleştirildi. Yunusemre Belediye Başkanı Yardımcısı Kılıç Kaya, Akgedik Yunuskent projesindeki 1. etap bin 101 konut için hak sahiplerinin yıl sonunda binalara yerleşebileceğini açıkladı.

İLK ETAP YIL SONUNDA TESLİM

Toplam 5 bin 500 konuttan oluşacak projede ilk bin 101 konutun tamamlandığını ve alta yapı çalışmalarından sonra yıl sonunda hak sahiplerine teslim edileceğini söyleyen Kaya, "Eylül 2015 tarihinde ilk ihalemizi yapmıştık. 5 bin 500 konutluk bir alan. Konutlarımız bitmek üzere. Yıl sonunda teslim edeceğiz. Ağustos ayında 2’inci kısmı bin 584 konutun ihalesi yapılacak. 5 bin 500 konutun 2 bin 600’e yakını tamamlanmış olacak. 3'üncü ve 4’üncü etap alanının hazırlıkları da yapıldı. Proje çalışması başladı" diye konuştu.

Ayrıca Manisa’nın 1. derece deprem bölgesinde olması nedeniyle TOKİ Akgedik projesinde gerekli önlemleri aldıklarına değinen Kaya, yakın zamanda gerçekleşen 4 ve 6 şiddetindeki depremlerden kentin etkilendiğini belirtti.

KENT DEPREME DAYANIKLI ŞEKİLDE DÖNÜŞTÜRÜLECEK

Deprem konusuna özel önem verdiklerine vurgu yapan Kaya, "Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ile iki konsept ile yola çıktık. Depreme dayanıklı toplu konut çalışmaları yapıyoruz. Mevcut konutlarının kentsel dönüşüm kapsamında yıkılarak depreme dayanıklı konutlar yapıyoruz. Şehir depreme dayanıksız demiyorum ama şehrimizdeki yapı stoklarımızın bir kısmı ekonomik ömrünü doldurmuş durumda. Buna kayıtsız kalmıyoruz. Laleli, Mesir, Lalapaşa, Mutlu mahallelerini örnek olacak şekilde yeniliyoruz" dedi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ'den Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm projesi

TOKİ'den Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm projesi

TOKİ, Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm ve gelişim projesi hayata geçirecek. Buna göre 511 konut ve 2

14 Ekim 2017


TOKİ ve Emet Belediyesi Kütahya'ya 219 konut yapacak

TOKİ ve Emet Belediyesi Kütahya'ya 219 konut yapacak

Sosyal Konut üretici TOKİ’nin, Kütahya'ya yapacağı 219 konutun ihalesi 6 Kasım'da gerçekleşecek.

13 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.