Toki Aksaray Sanayi Projesi İçin İmzalar Atıldı

Aksaray Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

12 Mart 2016
Toki Aksaray Sanayi Projesi İçin İmzalar Atıldı

Aksaray'da esnafı kira öder gibi dükkan sahibi yapacak olan TOKİ Aksaray Yeni Küçük Sanayi Sitesi projesinde imzalar atıldı...

Sanayi dönüşüm projesi kapsamında hayata geçirilecek Aksaray Yeni Küçük Sanayi Sitesi için Aksaray Belediyesi ile TOKİ arasında ön protokol anlaşmasını imzalandı.

Aksaray Yeni Küçük Sanayi Sitesi üniversite ve organize sanayi arasında kalan 300 hektarlık alanda hayata geçirilecek. Proje kapsamında 100, 200, 300, 400 ve 500 metrekareden oluşan 5 farklı tipte dükkan yapılacak. Projede dükkanların yanı sıra cami, çıraklık eğitim merkezi ve arıtma tesisi inşa edilecek. Mevcut sanayi sitesindeki dükkan sahibi esnaflar yeni projede de dükkan sahibi olurken, aktif çalışan ve dükkan sahibi olmak isteyenlere de dükkan satışı gerçekleştirilecek.

AKSARAY YENİ KÜÇÜK SANAYİ SİTESİNDEN NASIL DÜKKAN ALINACAK?

Projeden dükkan sahibi olmak isteyen esnafların oda kayıtları ve vergi kayıtları olması gerekiyor. 100 metrekare dükkan için 5 bin lira, 200 metrekare dükkan için 10 bin lira, 300 metrekare dükkan için 15 bin, 400 metrekare dükkan için 20 bin, 500 metrekare dükkan için 25 bin TL ilk başvuru ücreti ödenmesi gerekiyor.

Başvuru yapıldıktan sonra dükkana yerleşene kadar her ay 100 metrekare dükkan için 200 lira, 200 metrekare dükkan için 400 lira aylık ödeme yapılıyor. Dükkanların yapımı tamamlandıktan sonra, yüzde 10 peşinatla 8 yıl vade ya da yüzde 15 peşinatla 8 yıl vade imkanı sunuluyor. Proje tamamlandıktan sonra dükkan sahipleri noter huzurunda kura ile dükkanlarını teslim alacaklar.

Projede fiyatlar ihale yapıldıktan sonra netleşecek. Projenin inşaat başladıktan sonra 1,5-2 yıl gibi bir sürede tamamlanması hedefleniyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ'den Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm projesi

TOKİ'den Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm projesi

TOKİ, Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm ve gelişim projesi hayata geçirecek. Buna göre 511 konut ve 2

14 Ekim 2017


TOKİ ve Emet Belediyesi Kütahya'ya 219 konut yapacak

TOKİ ve Emet Belediyesi Kütahya'ya 219 konut yapacak

Sosyal Konut üretici TOKİ’nin, Kütahya'ya yapacağı 219 konutun ihalesi 6 Kasım'da gerçekleşecek.

13 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.