TOKİ Ankara Mamak Bölgesinde Konut Yaptıracak

Ankara Mamak'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

18 Mart 2015
TOKİ Ankara Mamak Bölgesinde Konut Yaptıracak

Dar gelirli vatandaşı ev sahibi yapan TOKİ, Ankara'nın Mamak bölgesinde konut yaptıracak. İşte TOKİ'nin 415 konutluk ihalesinin detayları...

TOKİ Ankara Mamak'ta kentsel yenileme ve gecekondu dönüşüm projeleri kapsamında 869 adet konut yaptıracak.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Ankara'nın Mamak ilçesine bağlı Altıağaç-Karaağaç Mahallesi ve Hüseyingazi Mahallesi'nde kentsel yenileme ve gecekondu dönüşüm projeleri yapacak.

Ankara Mamak'taki kentsel yenileme ve gecekondu dönüşüm projeleri kapsamında TOKİ, 869 adet konut, 12 dükkan inşa edecek.

415 KONUT İHALESİ

Ankara ili Mamak ilçesi Altıağaç-Karaağaç ve Hüseyingazi Mahalleleri kentsel yenileme ve gecekondu dönüşüm projesi etap 1A-1. bölge, ada 8, ada 9 ve ada 11'de 415 konut 8 dükkan ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi 28 Nisan 2015 tarihinde saat 14:30'da gerçekleşecek.

-

TOKİ Ankara Mamak

-

ANKARA MAMAK BÖLGESİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM

Kentsel dönüşümde olduğu kadar sosyal dönüşümde de marka atılımlar gerçekleştirdiklerini belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Mamak'ı marka kentler arasına sokma hedefiyle yola çıkarak emin adımlarla ilerliyoruz.

Sosyal donatıları içinde barındıran, alt ve üst yapısı düzgün, sağlıklı kentsel mekânlar oluşturarak, Mamak'a yeni bir imaj kazandırıyoruz. Bizim amacımız bölgenin refahı ve gelismesini biran önce tamamlamak. Kongre merkezinden kent parka, spor tesislerinden kapalı pazar alanlarına, yüzme havuzundan şehir stadına, aile merkezlerinde bilgi evlerine birçok yatırımı Mamaklıların hizmetine sunarak ilçeye sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda katkı sağladık. İlçemizin cazibesini artırdık" diye konuştu.

Mamak Belediyesi kentsel dönüşümde attığı dev adımlarla rekora koşuyor. Başkent Ankara'da kentsel dönüşümde öncü ilçe olan Mamak'ta toplam 9.685.000 metrekare alanda 7 farklı kentsel dönüşüm çalışması yürütülüyor. Yürütülen dönüşüm projelerinin etaplarının bir kısmı tamamlanırken kalan etapların yapımı da hızla devam ediyor. Göreve geldiklerinde Mamak'ta yaklaşık 56 bin gecekondunun bulunduğunu ve 21 bin gecekondunun yıkıldığını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Yıllarca çöplüğü, gecekondusu ve cezaeviyle anılan Mamak artık değişen ve gelişen yüzüyle anılıyor.

Dönüşüm projelerinin içerisinde dev rekreasyon alanlan, iş merkezleri, spor kompleksleri, eğlence ve dinlenme alanları, çocuk oyun alanları ve hastane gibi bir çok sosyal imkan mevcut" dedi. Mamak'ı çarpık yapılaşmadan ve gecekondudan kurtarmak için kollan sıvadıklarını belirten Akgül, "Mamak dönüşümünü günden güne tamamlıyor" dedi. Göreve geldiklerinde belediyenin borçlu ve yatırım yapamayan bir belediye olduğunu kaydeden Akgül, bugün itibarıyla kentsel dönüşüm yatırımları hariç 5 yılda toplam 220 milyonu geçen doğrudan yatırım yapıldı diye konuştu.

-

TOKİ Ankara Mamak

-

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi; Proje, Ankara Büyükşehir Belediye ile ortaklaşa yürütülüyor.
7 milyon metrekare proje alanından. 400 gecekondu var. Bölgede 50 bin konut, 500 iş merkezi ve dev rekreasyon alanlan yapılacak. 7.404 hak sahibiyle anlaşıldı ve 3.375 gecekondunun yıkımı tamamlandı.

1.193 konut hak sahiplerine teslim edilirken, 3.957 konut ve 1 iş merkezinin inşaatı devam ediyor.
Cülseren-Anayurt Kentsel Dönüşüm Projesi; 440 bin metrekare proje alanı bulunan projenin yüzde 21 konut yüzde 79'u yeşil alan, yol ve sosyal donatı alanı olarak ayrıldı.

5 bin 450 konut, 2 cami, 3 okul, 3 ticaret merkezi, 1 sağlık tesisi, 2 sosyo kültürel tesis ve ilçe emniyet müdürlüğünün yer alacağı projede çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 1237 gecekondudan 1118'inin yıkıldığı bölgede 2 bin konutun yapımı devam ediyor.

Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi Kentsel Dönüşüm Projesi; 575 bin metrekare alana 5750 konutun yapılacağı projede, yüzde 21 konut, yüzde 79'u yeşil alan, yol ve sosyal donatı alanı olarak ayrıldı.
1400 gecekondudan 1100'ünün yıkıldığı bölgeye 3 cami, 2 ticaret merkezi, 3 okul ve 2 sosyo kültürel tesis inşa edilecek. Yatık Musluk-Altınevler Kentsel Dönüşüm Projesi 220 bin metrekare proje alanı bulunan projeyle de 2 bin konut, 1 ticaret merkezi, 2 cami, 1 okul, 1 park ve 1 sosyo kültürel tesisler inşa edilecek.
Proje kapsamımda 1020 konut sahiplerine teslim edildi.

Başkan Akgül, 600 bine yakın nüfusu olan Mamak'ta havuz, spor kompleksi, şehir stadı, spor salonunun olmadığını bugün itibarıyla hepsinin yapıldığını ve on binlerce kişiye hizmet verdiğini söyledi GÖREVE geldiklerinde Mamak'ta ciddi bir sporcu potansiyelinin olduğunu fakat spor tesisi eksikliğini gördüklerini kaydeden Akgül, 600 bine yakın nüfusu olan Mamak'ta havuz, spor kompleksi, şehir stadı, spor salonu yoktu dedi. Bugün itibarıyla hepsi yapıldı ve on binlerce kişiye hizmet veriyor. Yüzyılın spor tesisi atağı Mamak'ta gerçekleşti. Mamak Şehir Stadı, Başak Gençlik ve Spor Merkezi, 5000 kişilik Mamak Belediyesi Spor Salonu, Türközü Yan Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi ilçeye farklı bir görünüm kazandırdı. Sporu çok önemsediklerini ve temel altyapı eksikliklerini gidermek için büyük yatırımlar yaptıklarını belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Spor bizim olmazsa olmazlarımızdan. Her yaştan Mamaklı, spor yapma imkanına kavuştu. Okullar, amatör spor kulüpleri rahat bir nefes aldı. Tesislerimiz, Ankara sporuna büyük katkı sağlıyor" dedi.

-

TOKİ Ankara Mamak

-

Durali Alıç Mahallesi'nde inşa edilen Mamak Belediyesi Spor Salonu, 16 bin metrekarelik alanda 5000 kişi kapasiteyle inşa edildi. Mamak Belediyesi Spor Salonu içerisinde fitness salonlan, kafeteryalar, saunalar, localar, sığınak, sporcu ve hakem odaları ve sağlık odaları bulunuyor. Spor Salonu konser, miting, STK faaliyetleri ve her türlü kültürel ve sanatsal etkinliğin de Mamak'ta yapılmasını sağlayacak. Mamak Belediyesi Spor Salonu kapasitesi ve sahip olduğu teknik donatıyla Başkentin en büyük ve gözde spor salonlarından birisi.

Mamak'ın ilklerinden biri Stat

Türközü Mahallesi'nde inşa edilen 29 bin 600 metrekarelik ve 3 bin kişilik kapalı oturma alanına sahip, standart ölçülerde yapılan Mamak Şehir Stadı Mamak'ın ilkleri arasında yer alıyor. Statta koşu yolu, tribünler içinde toplantı odaları, idari ofisler, sağlık odası, bay bayan hakem odaları, bay bayan soyunma odaları, VIP salonu, seyirci fuayesi, fitness alanı, çocuk oyun alanı, koşu yolu ve otopark mevcut. Mamak'ta bulunan 15 amatör spor kulüpleri antrenmanlarını ve maçlarını burada oynuyor.

Başak Gençlik ve Spor Merkezi Başak Mahallesi'nde inşa edilen Başak Gençlik ve Spor Merkezi 6 bin metrekarelik proje alanına sahip. 500 kişilik kapalı spor salonunda basketbol, voleybol sahalan, koşu yolu, fitness alanı ve çocuk oyun alanı bulunuyor.

12 ay havuz ve spor keyfi 15 bin metrekarelik alanda inşa edilen tesis içerisinde, bir adet kapalı spor salonu, bir adet kapalı halı saha, koşu yolu, 2 adet basketbol sahası, çocuk oyun alanı, fitness alanı, yürüyüş yollan, bay bayan saunalar, otopark ve daha birçok branşta spor yapmak üzere oluşturulan alanlar ve kafeterya yer alıyor. Yılın 12 ayı hizmet verecek tesis, sporun farklı branşlarıyla ilgilenen amatör ve profesyonel bütün sporcuları ağırlıyor.

-

TOKİ Ankara Mamak

-

Mamaklı kadınlara yönelik çeşitli branşlarda kurslar açan Mamak Belediyesi Aile Merkezleri, kendi ayakları üzerinde durmak isteyen kadınların en büyük destekçisi oluyor. Bugün itibarıyla Mamak'ta 10 adet aile merkezi hizmet veriyor. Aile merkezlerimizde meslek edinme kursları, seminerler, eğitimler veriliyor. Aile merkezlerinde ayrıca kreş bulunuyor. Çocuğunu bırakacak yer bulamayan hanımlar kreşe bırakıyor ve eğitim almaya devam ediyor.

Mamak Belediyesi'nin eğitimde örnek gösterilen projelerinden biri olan bilgi evlerinde öğrenciler derslerine yönelik etüt eğitimi alıyor. Bugün itibarıyla Mamak'ta 13 adet bilgi evi bulunuyor. Bilgi evlerinde çocuklara ücretsiz olarak eğitim veriliyor. Bilgi evlerinde bilgisayar sınıfı, kütüphane ve etüt merkezleri mevcut.

Kapalı pazarlarla birçok hizmeti bir arada sunan Mamak Belediyesi, ilçeye 5 yılda 9 adet kapalı pazar yeri kazandırdı. 600 bine yakın nüfusu olan Mamak'ta bir tane bile kapalı pazar yeri olmadığını belirten Akgül, "Kapalı pazar yerlerini çok katlı ve çok amaçlı yapıyoruz. Üst katlarına spor alanlan, aile merkezleri, bilgi evleri yapıyoruz. Böylece haftanın 7 günü aktif olarak kullanılıyor. Pazar olmadığı günlerde ise ücretsiz otopark hizmeti veriyor" dedi.

Gençleri denetimden uzak ve pek çok riskin bulunduğu ortamlardan uzak tutmak amacıyla kurulan gençlik merkezleri, gençlerin ikinci adresi oldu. Mamak'ta yapımı tamamlanan 3 farklı bölgede gençlik merkezi bulunuyor. Gençlik merkezleri konak konseptinde ve Selçuklu mimarisiyle yapılıyor ve mahallelere görsellik katıyor.

-

TOKİ Ankara MamakHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ’den Şanlıurfa Maşuk’ta satılık 106 iş yeri

TOKİ’den Şanlıurfa Maşuk’ta satılık 106 iş yeri

TOKİ, Şanlıurfa Maşuk’ta yer alan toplam 106 adet iş yerini 1 Şubat’ta açık artırma ile satışa çıkar

15 Ocak 2018


‘TOKİ, Elazığ’da 991 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi’

‘TOKİ, Elazığ’da 991 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi’

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Elazığ’da inşa çalışmaları devam eden projeleri inceledi.

15 Ocak 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum