TOKİ Ankara Turkuaz Evleri Başvuruları Başladı

Dar gelirliyi ev sahibi yapan TOKİ, Ankara Turkuaz Evleri’nde başvuru toplamaya bugün itibari ile başladı.

06 Temmuz 2015
TOKİ Ankara Turkuaz Evleri Başvuruları Başladı

Dar gelirliyi ev sahibi yapan TOKİ, Ankara Turkuaz Evleri’nde başvuru toplamaya bugün itibari ile başladı.

2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon konut tipi seçenekleri sunulan TOKİ Ankara Turkuaz Vadisi Evleri projesinde dairelerin büyüklükleri 94 metrekare ile 192 metrekare arasında değişiyor.

Ankara Turkuaz Vadisi Evleri’nden TOKİ güvencesi ile 15 bin 734 lira peşinatla ev sahibi olmak mümkün... Projede yer alan daire fiyatları ise 157 bin 341 lira ile 346 bin 612 lira arasında değişiklik gösteriyor.

Açık satış usulü ile satışa sunulacak olan toplu konutların son başvuru tarihi ise 30 Eylül 2015 olarak belirlendi.

TOKİ Ankara Turkuaz’da satış işlemleri T.C. Ziraat Bankası A.Ş aracılığıyla gerçekleştirilecek ve Temerküz Şube Bilkent Plaza Şubesi olacak.

Ankara Turkuaz Projesi TOKİ fiyat listesi için tıklayın

Ankara Turkuaz Projesi TOKİ Satış Duyurusu :

- Borç bakiyesi, tercih edilen peşinat miktarına göre, 120, 144 veya 240 ay boyunca aylık taksitler halinde ödenecektir. Borç bakiyesi ve aylık taksitler, sözleşme imzalama tarihine bakılmaksızın, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı uygulanarak artırılacaktır. İlk taksit ödeme tarihi, Sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay olup, ilk 6 aylık dönemsel artış Ocak 2016 tarihinden itibaren başlatılacaktır.

- Sözleşme bedeli üzerinden %0,948 (binde dokuz virgül kırk sekiz) oranında damga vergisi, peşinat bedeli üzerinden %0,5 (binde beş) oranında banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden %5 (yüzde beş) oranında BSMV satış sırasında bankaca tahsil
edilecektir. Ayrıca banka komisyonu ve BSMV her taksit ödemesiyle birlikte, taksit tutarı üzerinden ALICI’dan tahsil edilir.

- Konut alıcısı, sözleşmenin kurulduğu tarihten itibaren on dört gün içinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

- Konut alıcısı, Gayrimenkulün fiili tesliminden evvel teslim süresi içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönme hakkına sahiptir.

- “Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları” şartları kaldırılmıştır.

- Projede konut büyüklükleri ve mahal listelerinde bir çelişki olduğu takdirde uygulama projesi ve sözleşmedeki bilgiler esas kabul edilecektir.

- Konutlar teslimli olarak satışa sunulmaktadır. Anahtar teslimi öncesinde, KDV Kanunu uyarınca konut bedelinin %1’i oranında KDV ayrıca alıcılar tarafından ödenecektir.

- Konut tesliminden sonra ALICI, Yönetim Planı ve KMK’da öngörülen ortak giderlerden bağımsız bölüme (GAYRİMENKUL) isabet eden miktarları, toplu yapı alanındaki ortak tesislere ilişkin giderleri ve blok aidatlarını anahtar tesliminin gerçekleştiği veya teslim ihbarında belirtilen sürenin içinde bulunduğu aydan geçerli olmak üzere her ay yapı/site yönetimine ödeyecektir.

- Alıcı bağımsız bölümü teslim almamış olsa dahi aidat ve ortak alan giderlerini ödemekle yükümlüdür.

- Satış işlemleri T.C. Ziraat Bankası A.Ş. aracılığıyla yapılacaktır.

- Gayrimenkul satış işlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir.

toki-ankara-turkuaz-evleri-konut-satis-odeme-bilgileriHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ'den Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm projesi

TOKİ'den Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm projesi

TOKİ, Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm ve gelişim projesi hayata geçirecek. Buna göre 511 konut ve 2

14 Ekim 2017


TOKİ ve Emet Belediyesi Kütahya'ya 219 konut yapacak

TOKİ ve Emet Belediyesi Kütahya'ya 219 konut yapacak

Sosyal Konut üretici TOKİ’nin, Kütahya'ya yapacağı 219 konutun ihalesi 6 Kasım'da gerçekleşecek.

13 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.