TOKİ Arsa Yatırımcılarına 2014 ün İlk Fırsatını Sundu

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKI) arsa yatırımcıları için 2014 ün ilk müjdesini verdi T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı

02 Nisan 2014
TOKİ Arsa Yatırımcılarına 2014 ün İlk Fırsatını Sundu

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKI) arsa yatırımcıları için 2014 ün ilk müjdesini verdi

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKI) arsa yatırımcıları için 2014 ün ilk müjdesini verdi. TOKI aralarında İstanbul, Ankara, Kocaeli, İzmir ve Erzurum’unda bulunduğu 16 şehirdeki 55 arsasını açık arttırma yoluyla satacağını belirtti.

 

Belirtilen arsaların Konut, Okul, Otel, Spor Tesisi, Tarım ve Eğlence alanı olarak değerlendirilebileceğini, yüzde 10 peşin olmak üzere 120 ay vade ile satılacağını açıkladı.

TOKI mülkiyetindeki 55 arsayı 6 Mart’ta satışa açık arttırmayla sunulacağını ve müzayedenin Eskidji firmasının İstanbul merkezinde 14:00 da başlayacağını belirtti.

 

TOKI’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde müzayedeye katılmak isteyen yatırımcıların İstanbul merkeze canlı bağlantı yoluyla bağlanıp teklif verebileceğini belirtti.

 

55 Arsanın 15’i Başkentte

 

TOKI 55 arsanın 15’nin başkent Ankara’da olduğunu ve bu arsalarında satışa sunulacağını belirtti. Sincan Temelli ve Esenboğa da bulunan toplam 10 arsanın fiyatı 2 milyon 12 bin Türk Lirası’ndan başlıyor. Bu bölgedeki arsalar yüzde 25 peşin 36 ay vade ile satılacak. Mamak Yatıkmusluk ‘ta bulunan arsanın 7 milyon 942 bin Türk Lirasından, Polatlı Hacıtuğrul’daki arsanın 758 bin Türk Lirasından, Keçiören Şenyuva’daki iki arsanın 35 ve 38 milyon Türk Lirasından, Keçiören Ayvalı’daki arsanın 3 milyon 195 bin Türk Lirasından satışa sunulacağı açıklandı. Keçiören arsaları yüzde 10 peşin, 36 ay vade ile satılacağı açıklandı.

 

 

 HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.