TOKİ Bünyan Konutları Başvuruları İçin Son Gün 11 Aralık

Kayseri Bünyan'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

09 Kasım 2015
TOKİ Bünyan Konutları Başvuruları İçin Son Gün 11 Aralık

TOKİ'nin Kayseri Bünyan'daki konutları için başvuru süreci devam ediyor. TOKİ Bünyan Konutları'nda resmi başvurular 11 Aralık tarihinde sona erecek...

Bünyan Belediyesi ile TOKİ'nin ortaklaşa yaşama geçirdiği Bünyan Konutları'nda başvuru süreci devam ediyor. TOKİ Bünyan projesinde resmi başvurular 11 Aralık tarihinde sona erecek.

TOKİ Bünyan’da yapılacak olan konutlardan daire sahibi olmak isteyenler son başvuru tarihine kadar 2+1 daireler için 4 bin TL, 3+1 daireler için 6 bin TL peşinat bedelini Ziraat Bankası Bünyan Şubesi’ne açılan hesaplara yatırmaları gerekiyor.

TOKİ Bünyan Konutları Başvuru Şartları;

- T.C. vatandaşı olması.
- Kayseri il nüfusuna kayıtlı veya Bünyan ilçesi sınırları içerisinde en az 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ediyor olması.
- Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması.
- Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir gayrimenkulün olmaması, (Ancak kat irtifakı veya kat mülkiyeti tesis edilmemiş olan konutlar ile eşi ve/veya velayeti altındaki çocukları dışında kalan şahıslar ile hisseli gayrimenkuller bu hüküm dışında tutulacaktır.)
- 25 yaş ve üzerinde olması gerekmekte olup ancak; Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.
- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ¨3.200 olması, ( Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla ¨3.200 olması gerekmektedir.)
- Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ Silifke'de emekliye konut yapıyor

TOKİ Silifke'de emekliye konut yapıyor

Ev sahibi olmak isteyen Silifkeli emeklilere TOKİ'den müjde geldi. TOKİ Silifke projesi için düğmeye

15 Ekim 2017


TOKİ Ankara Bala'da 137 konut yapacak

TOKİ Ankara Bala'da 137 konut yapacak

TOKİ tarafından Ankara’nın Bala İlçesi, Şentepe Mahallesi’nde yapılacak olan 137 konutun ihalesi ger

14 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.