TOKİ Bünyan Konutları Başvuruları İçin Son Gün 11 Aralık

09 Kasım 2015
PAYLAŞ
TOKİ Bünyan Konutları Başvuruları İçin Son Gün 11 Aralık

TOKİ'nin Kayseri Bünyan'daki konutları için başvuru süreci devam ediyor. TOKİ Bünyan Konutları'nda resmi başvurular 11 Aralık tarihinde sona erecek...

Bünyan Belediyesi ile TOKİ'nin ortaklaşa yaşama geçirdiği Bünyan Konutları'nda başvuru süreci devam ediyor. TOKİ Bünyan projesinde resmi başvurular 11 Aralık tarihinde sona erecek.

TOKİ Bünyan’da yapılacak olan konutlardan daire sahibi olmak isteyenler son başvuru tarihine kadar 2+1 daireler için 4 bin TL, 3+1 daireler için 6 bin TL peşinat bedelini Ziraat Bankası Bünyan Şubesi’ne açılan hesaplara yatırmaları gerekiyor.

TOKİ Bünyan Konutları Başvuru Şartları;

- T.C. vatandaşı olması.
- Kayseri il nüfusuna kayıtlı veya Bünyan ilçesi sınırları içerisinde en az 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ediyor olması.
- Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması.
- Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir gayrimenkulün olmaması, (Ancak kat irtifakı veya kat mülkiyeti tesis edilmemiş olan konutlar ile eşi ve/veya velayeti altındaki çocukları dışında kalan şahıslar ile hisseli gayrimenkuller bu hüküm dışında tutulacaktır.)
- 25 yaş ve üzerinde olması gerekmekte olup ancak; Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.
- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ¨3.200 olması, ( Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla ¨3.200 olması gerekmektedir.)
- Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

İHA


"TOKİ Bünyan Konutları Başvuruları İçin Son Gün 11 Aralık" haberine ait yorum yok

Yorum Yap