TOKİ Bursa İznik konutlarının başvuru tarihi belli oldu

TOKİ’nin Bursa İznik Toplu Konut Uygulaması kapsamında inşa edilen 165 konut için başvurular 14 Ağustos’ta başlayacak.

29 Temmuz 2017
TOKİ Bursa İznik konutlarının başvuru tarihi belli oldu Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Bursa İznik Toplu Konut Uygulamasını hayata geçiriyor. TOKİ imzasıyla inşa edilecek ve 165 konutu kapsayan Bursa İznik Toplu Konut Uygulaması için başvuruların 14 Ağustos’ta başlayacağı duyuruldu. Konut başvuruları, 25 Ağustos 2017 tarihine kadar devam edecek. Başvurular, T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin Bursa ilindeki yetkili tüm şubeleri tarafından kabul edilecek.

Başvurularda aranan şartlar ise şu şekilde;

-       Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacak.

-       Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dâhilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve Toplu Konut İdaresinden kredi kullanmamış olmaları şartları aranacak (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç).

-       Başvuru sahibinin Bursa ilinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olması veya Bursa il nüfusuna kayıtlı olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması) gerekiyor.

-       Ayrıca kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.

Başvuru süreci nasıl işleyecek?

Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların, Başvuru Formu ile birlikte aşağıda yer alan belgeler eksiksiz olarak Bankaya teslim etmeleri gerekiyor. Eksik evrak ibraz edenler kuraya katılma haklarını kaybedecek.

İbraz edilecek evraklar:

-       Nüfus Cüzdanı fotokopisini,

-       Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alacakları “Hak Sahipliği Belgesi”,

-       Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az % 40 engelli olduğuna dair) ibraz edecekler.

Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, T.C Ziraat Bankası A.Ş.’nin Bursa ilindeki yetkili tüm Şubelerine başvurarak, 2.000 TL (İki Bin Türk Lirası) tutarındaki başvuru bedelini 14 Ağustos 2017 – 25 Ağustos 2017 tarihleri arasında yatırmaları (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) ve başvurdukları grup ile ilgili “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi”ni imzalamaları gerekiyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ Safranbolu'da 146 konutunu kurasız satışa çıkardı

TOKİ Safranbolu'da 146 konutunu kurasız satışa çıkardı

TOKİ’nin Karabük'ün Safranbolu ilçesinde inşa ettiği 146 konut, ön şartsız, kurasız, seçme ve alma o

15 Eylül 2017


7 İklim 7 Bölge Mimari Fikir Yarışması sonuçları belli oldu

7 İklim 7 Bölge Mimari Fikir Yarışması sonuçları belli oldu

TOKİ ve iştirak şirketi Emlak Konut GYO tarafından gerçekleştirilen '7 İklim 7 Bölge Ulusal Mimari F

15 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat