TOKİ Düzce Camikebir Konutları’nda Sona Yaklaşıldı

02 Aralık 2015
PAYLAŞ
TOKİ Düzce Camikebir Konutları’nda Sona Yaklaşıldı

Düzce Camikebir Mahallesi'nde hayata geçirilen 198 konutluk projede sona yaklaşıldı...

Düzce Belediyesi ile TOKİ işbirliğinde hayata geçirilen Düzce Camikebir kentsel dönüşüm projesi tamamlanma aşamasına geldi. Camikebir Mahallesi'nde yapım çalışamaları devam eden proje toplam 198 adet konuttan meydana geliyor. Proje 1+1, 2+1 ve 3+1 daire tiplerinde dizayn edildi. 7.6 hektarlık alanda sürdürülen kentsel dönüşüm projesinin 2016 yılında tamamlanması hedefleniyor. Örnek dairelerin hazır olduğu TOKİ Camikebir Konutları'nda inşaat çalışmaları tamamlandığında daireler sahiplerini bulacak. Satış işlemleri TOKİ tarafından belirlenen şartlarla gerçekleşecek.

[caption id="attachment_80763" align="alignnone" width="1024"]KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ (TUNCAY TÜRKGÜLÜ/DÜZCE-İHA) KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ (TUNCAY TÜRKGÜLÜ/DÜZCE-İHA)[/caption]

Düzce'nin bir bütün halinde gelişmesini sağlamak amacıyla yeni bir kentsel dönüşüm alanı daha belirlendi ve fizibilite çalışmalarına başlandı. Yeni kentsel dönüşüm projeleri Uzunmustafa ve Kültür mahallelerinin D-100 karayolunun güney kısmında bulunan, 'eski sanayi çarşısı' olarak adlandırılan alanda yapılacak.  21.640 hektarlık alanı kapsayan proje için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile planlama yapılacak. Hazırlanan ilk fizibilite raporlarına göre bölgede 800'e yakın konut, sosyal donatı alanları ile yeşil alanların yapılması hedefleniyor.


"TOKİ Düzce Camikebir Konutları’nda Sona Yaklaşıldı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap