TOKİ Emeklilere 3 Bin 634 Konutu Teslim Etti

09 Kasım 2015
PAYLAŞ
TOKİ Emeklilere 3 Bin 634 Konutu Teslim Etti

Emeklilere özel projeler yaşama geçiren, ayrıca arazi sıkıntısının yaşandığı İstanbul gibi büyük şehirlerde yapılan konutlarda yüzde 25 kontenjan ayıran TOKİ, bugüne kadar 3 bin 634 konutu emekli ev sahiplerine teslim etti...

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), emeklilere şu ana kadar 3 bin 635 konut teslim etti. Emekliler için 37 ilde konut projesi yürüten TOKİ, arazi sıkıntısının yaşandığı İstanbul gibi büyük şehirlerde ise yapılan konutların yüzde 25'ini emeklilere ayırıyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan, emeklileri daire sahibi yapmak için 240 ay vadeyle 250 lira taksitle Anadolu'nun birçok şehrinde emeklileri ev sahibi yapmak için çalıştıklarını söyledi.

Turan, "Ankara'da talep topladığımız emekli vatandaşlar için yüzde 25 kontenjan tanıdık. 341 lira taksitle konut edindiriyoruz. Karaman'da emekliler için de proje hazırladık. Batman'da bin 472 konutu emeklilere yönelik yaptık. Teslim etmek üzereyiz. 37 vilayette emeklilere yönelik proje çalışması yürütüyoruz, valiliklerle görüşüyoruz. Karabük, Kastamonu, Bartın, Gaziantep, Kahramanmaraş'ı kendim gezerek emeklilere arazi üretimiyle ilgili çalışma yaptım. Siirt, Mardin Ankara, Urfa, Malatya'da emeklilere konut veriyoruz. Şu ana kadar emeklilere yaklaşık 3 bin 645 konut teslim edildi, bir kısmının da kuraları çekildi teslim aşamasında." dedi.

Turan, Emekliler için arazi üretimi çalışmalarının devam ettiğini açıklayan Turan, "İstanbul ve Ankara gibi emekliler için konuta yoğun talep olan şehirlerde arazi üretimi sıkıntısız olduğu için emeklilere özel kontenjan alacağız. Yapılan konutlardan emeklilere yüzde 25 hak tanıyacağız. Anadolu'nun birçok vilayetinde talebin tamamını karşılayacak güçteyiz. Ancak İstanbul'da arazi üretmekte zorlanıyoruz. Satışa koyduğumuz bütün konutlarda emeklilerimize özel kontenjan tanıyoruz, tanıyacağız" dedi.


"TOKİ Emeklilere 3 Bin 634 Konutu Teslim Etti" haberine ait yorum yok

Yorum Yap