TOKİ Emekliye Ev 2015

22 Nisan 2015
PAYLAŞ
TOKİ Emekliye Ev 2015

Emekliler TOKİ'den gelecek müjdeli haberi bekliyor. Peki, TOKİ 2015 yılında emekliye ev yapacak mı ? İşte yanıtı...

Kirada oturan emeklilerin TOKİ'den ucuza ev sahibi olma isteği hususunda önemli bir adım atıldı.

Hükümet, kirada oturan emeklilerin yüzünü güldürdü. TOKİ'den ucuz ev talebinin Başbakan'ın masasına gelmesi, heyecan yarattı. Emekli, kira öder gibi ev sahibi olacak.

Emeklilerin kira derdi bitiyor. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen emeklilerin TOKİ'den ucuz ev talebi hayata geçiyor.

TOKİ Başkanı Ergün Turan'ın emeklilere konut yapımına olumlu baktıklarını açıklamasının ardından, taleplerin Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun masasına gelmesi, emeklileri sevindirdi. Konunun takipçisi olan Takvim gazetesini arayan emekliler, "Taleplerimiz hayata geçtiğinde kira yerine evimizin taksitini ödeyeceğiz. Bizim de başımızı sokacak bir evimiz olacak. Böylece hem sürekli kiraya zam isteyen ev sahibiyle uğraşmayacağız hem de kendimizi güvende hissedeceğiz" dedi.

Aldıkları maaşın büyük bölümünün kiraya gittiğini belirten emekliler, "Yıllarca çalıştık ama ev sahibi olamadık. Emekli maaşıyla kirada yaşamak çok zor. Artık maaşımızla kendi evimizin sahibi olacağız. Evin taksitleri bittiğinde de maaşımız cebimizde kalacak" ifadesini kullandı.

UYGUN FİYATLA EV

Takvim'de yer alan habere göre; konut projesinin hayata geçmesiyle emekliler, uygun fiyat ve düşük tutarda taksitler ödeyerek ev sahibi olabilecek. Evin peşinatı da düşük olacak. Taksit ödemeleri, taşınıldıktan sonra başlayacak. Böylece emekli, aynı anda hem kira hem de ev taksiti ödemeyecek. Emekli, evine taşındıktan sonra kira yerine kendi evinin taksitlerini yatıracak.


"TOKİ Emekliye Ev 2015" haberine ait yorum yok

Yorum Yap