Toki Esnafı da Ev Sahibi Yapacak!

Erzurum Palandöken'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

12 Ekim 2015
Toki Esnafı da Ev Sahibi Yapacak!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken Toki’nin esnafı da ev sahibi yapacağını müjdeledi…

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, evsiz esnaf kalmayacağını, normal piyasa şartlarında kazançlarından artırarak bir ev sahibi olamayan esnafa Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) ev yapacağını belirtti.

Palandöken, yazılı açıklamasında, TOKİ'nin hedeflediği konut sayısını artıracağını, bu şekilde beş yıl içerisinde evsiz esnaf ve sanatkar kalmayacağını ifade ederek, bunun için TOKİ ile protokol yapacaklarını bildirdi.

Esnaf ve sanatkarın kira öder gibi rahatlıkla ödemesini yapabileceği uzun taksitlerle ev alabileceğini belirten Palandöken, şunları ifade etti:

"Evsiz esnaf kalmayacak. Normal piyasa şartlarında kazançlarından artırarak bir ev sahibi olamayan esnafımıza TOKİ ev yapacak. Esnafımız kira öder gibi ucuz taksitlerle bulunduğu ilde evini alacak. Böylece esnafın geleceğini garanti altına alacağız. Esnaf dükkanının üstünde oturacak. Esnaf ve sanatkarımız başvurularını, TESK'in internet sayfasından ve tüm illerimizde Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliklerimizden yapabilecekler. Bu konuda detaylı bilgileri de esnafımıza genelgeyle duyuracağız. Bir sonraki aşamada hedefimiz yanımızda çalışan çırak ve kalfaları da ev sahibi yapmaktır"

Palandöken, TOKİ Başkanlığının yeni projelerinde yaptıkları dükkanların esnafın da kiralayabileceği ölçekte olduğunu bildirdi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


7 İklim 7 Bölge Mimari Fikir Yarışması sonuçları belli oldu

7 İklim 7 Bölge Mimari Fikir Yarışması sonuçları belli oldu

TOKİ ve iştirak şirketi Emlak Konut GYO tarafından gerçekleştirilen '7 İklim 7 Bölge Ulusal Mimari F

15 Eylül 2017


TOKİ Bakırköy'de yeni proje hazırlığında

TOKİ Bakırköy'de yeni proje hazırlığında

İstanbul'un Bakırköy ilçesine bağlı Şenlik Mahallesi'nde yer alan arsa TOKİ'ye devredildi.

14 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat