TOKİ Gazetecilere Özel Projeyle Geliyor

Kocaeli Derince'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

01 Haziran 2015
TOKİ Gazetecilere Özel Projeyle Geliyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, gazetecileri ev sahibi yapacak çalışmanın hayata geçirilmesi için düğmeye basıldığını açıkladı.

TOKİ Gazetecilere Özel Projeyle Geliyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti'nin İzmit'teki bir restoranda düzenlediği kahvaltı programında gazetecilerle buluştu. ışık, gazetecilere konut müjdesi verdi. Bakan Işık, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti'nin üyelerini Ev sahibi yapmak amacıyla 24 ila 25 bin metrekare alanı Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nden TOKİ'ye aktardıklarını vurgulayan Bakan Işık, normalde arzularının 2007-2008 yılında gazetecileri Konut sahibi yapmak olduğunu belirterek, elde olmayan nedenlerle o gün bu projeyi gerçekleştiremediklerini söyledi. Bakanın müjdesini verdiği ve TOKİ'nin yapacağı daireler deniz manzaralarıyla dikkat çekiyor.

Arazi Bedeli Uygulanmadı

Projeyi yeniden ele aldıklarını söyleyen Işık, "Araziyi TOKİ'ye aktardığımız zaman bir de bedelsiz aktarıyoruz. Dolayısıyla fiyatlara sizin için herhangi bir Arazi maliyeti etkilenmeyecek. Bunu da sosyal konut olarak ve özellikle bedelsiz yapıyoruz" şeklinde konuştu.

-
TOKİ Gazetecilere Özel Projeyle Geliyor
-

Uygun Taksit İmkanı

Önümüzdeki bir kaç hafta içinde sürecin tamamlanacağını bildiren Bakan Işık, sözlerini şöyle sonlandırdı: "Tamamlanır tamamlanmaz da TOKİ'yle en kısa sürede ihale işlemlerini yapacağız. Derince ve Büyükşehir Belediyemiz de imar çalışmalarını en kısa sürede tamamlayacak. Benim de arzum 16 Ocak'taki Basın Onur Günü'nde bu projemizin temelini atmış olmak. Zaten temelini attığımız zaman inşallah en kısa sürede evlerimizi bitirir ve sizlere de ailenizle sıcak bir yuvada buluşma imkanı sağlamış oluruz. Şu anda ödediğiniz kiralardan daha uygun taksitlerle inanıyorum ki sizler de Ev sahibi olursunuz. Ben de hem şahsım hem partim açısından bir dosyayı daha kapatmanın mutluluğunu yaşamış olurum. Şu an bu durum benim için açık bir dosya. İnşallah bu proje hayata geçtiği gün, biz bu dosyayı kapatmış oluruz."HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ Kayaşehir 2017 projesinde 108 konut satışa sunuluyor

TOKİ Kayaşehir 2017 projesinde 108 konut satışa sunuluyor

TOKİ Kayaşehir 2017 projesinde yer alan 108 konut için bugün açık arttırma düzenlenecek.

12 Ekim 2017


TOKİ'den 27 ilde satılık arsa

TOKİ'den 27 ilde satılık arsa

TOKİ, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 27 ildeki toplam 147 arsasını satışa çıkartıyor.

11 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.