TOKİ Giresun’da 592 Sosyal Konut İnşa Edecek

Giresun Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

06 Temmuz 2015
TOKİ Giresun’da 592 Sosyal Konut İnşa Edecek

TOKİ, 2015 sosyal konut projelerine bir yenisini daha ekliyor. TOKİ, Giresun'da 592 konut inşa edecek.

Giresun şehrinde bulunan eski kağıt fabrikasının arsasına inşa edilecek olan TOKİ toplu konutlarının temel atma töreni gerçekleşti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli'nin de katıldığı temel atma töreninde Giresun'da üretilecek TOKİ konutlarının ilk altyapı çalışmalarıda başlamış oldu.

Giresun'da yapılacak olan TOKİ toplu konutlarının birçok önemli yatırımın ilki olacağını belirten Bakan Canikli, 592 konuttan oluşan TOKİ sosyal konutlarının yükseleceği arsanın birkaç yıllık süre içerisinde modern ve son derece kaliteli mimari yapılarla dört dörtlük bir hizmet alanı olacağını açıkladı.

Bölgeye modern, çağdaş Giresun'un bir küçüğünün yapılacağını ve yapılacak TOKİ sosyal konutları projesinde kültürel mimarinin ön planda tutulacağını dile getiren Canikli sözlerini şöyle sürdürdü:

"592 konut devasa bir projenin başlangıcı. Konut sayısı artmaya devam edecek. 592 konutun dışında yanlış bilmiyorsam 1500 konut yapımı gerçekleştirilecek. Ayrıca 20 bin kişilik son derece modern mükemmel bir stadyum inşaatı burada yapılacak. Ayrıca Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Sağlık Bakanlığının birlikte kullanacağı 350 yataklı son derece modern, beş yıldız ayarında şehir hastanesi de yine buraya yapılacak inşallah"HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ'den Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm projesi

TOKİ'den Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm projesi

TOKİ, Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm ve gelişim projesi hayata geçirecek. Buna göre 511 konut ve 2

14 Ekim 2017


TOKİ ve Emet Belediyesi Kütahya'ya 219 konut yapacak

TOKİ ve Emet Belediyesi Kütahya'ya 219 konut yapacak

Sosyal Konut üretici TOKİ’nin, Kütahya'ya yapacağı 219 konutun ihalesi 6 Kasım'da gerçekleşecek.

13 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.