TOKİ İçin Tarihi Karar

Toki Evleri için Aile Bakanı Ayşenur İslam yaptığı açıklamada aile bütünlüğünün korunması için 1 oda 1 salon dairelerin inşa edilmeyeceğini açıkladı.

28 Mayıs 2015
TOKİ İçin Tarihi Karar

TOKİ Evleri için Aile Bakanı Ayşenur İslam yaptığı açıklamada aile bütünlüğünün korunması için 1 oda 1 salon dairelerin inşa edilmeyeceğini açıkladı.

TOKİ İçin Tarihi Karar

Aile Bakanı Ayşenur İslam, aile bütünlüğünü korumak için TOKİ’nin yaptırdığı sosyal konutlarda artık 1 oda 1 salon dairelere izin vermeyeceklerini bildirdi.Bu tip dairelerin aile yapısına uygun olmadığını iddia eden İslam, "Daha önce yapılanlar hak sahiplerine teslim edilecek ama yeni 1 oda 1 salon konutlar olmayacak" ifadesini kullandı.

CİNAYETE ORTAK OLMAK DEMEK

Aile Bakanı İslam, bir süre önce Antalya'da erkek arkadaşı tarafından öldürülen Deniz Aktaş'ın, olaydan önce apartmandaki bütün kapıların zilini çalarak yardım istediğini ama kimsenin kapıyı açmadığını hatırlatarak şunları söyledi:"Bu, cinayete ortak olmak demektir. Devlet kadına yönelik şiddetle ilgili tabii ki birtakım tedbirler alacak. Kamu Kurum ve kuruluşları üzerine düşeni yapacak ama teker teker her birimizin sorumluluğu var. ‘Görmedim, duymadım, bilmiyorum' düşüncesine son vermemiz gerekiyor. İnsanlarımıza, ‘Duruma derhal müdahale edin' demiyoruz; bunu yapıp kendilerini tehlikeye atmasınlar ama haberdar oldukları vahim durumu ilgililere bildirsinler. İstediğimiz şey bu kadar".

-
TOKİ İçin Tarihi Karar
-HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ Amasya Merzifon Kura Sonuçları Tam Listesi!

TOKİ Amasya Merzifon Kura Sonuçları Tam Listesi!

Amasya Merzifon TOKİ Evlerinde çekiliş 19 Nisan Çarşamba günü yapıldı. İşte kura sonuçları tam liste

19 Nisan 2017


TOKİ Kayseri Mimarsinan Çekilişi 10 Mayıs'ta!

TOKİ Kayseri Mimarsinan Çekilişi 10 Mayıs'ta!

TOKİ'nin Kayseri Mimarsinan Mahallesi Alt Gelir Grubu Konut Projesi kapsamında satışa çıkarttığı kon

19 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.