TOKİ ile Sincan’da Kentsel Dönüşüm Başladı

Ankara Sincan'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

10 Eylül 2014
TOKİ ile Sincan’da Kentsel Dönüşüm Başladı

Sincan Belediyesi ile Toplu Konutları İdaresi Başkanlığı arasında kentsel dönüşüm protokolü imzalandı.

Sincan Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile Sincan’da kentsel dönüşüm çalışmaları başladı. Ulubatlı Hasan ve Saraycık mahallelerinde başlayacak olan yenileme ile Sincan, modern ve yeni yüzü ile Ankara’nın batısında bir yıldız gibi parlayacak.Sincan Belediyesi ile TOKİ işbirliği ile 2011 tarihinde onaylanan ön protokol kapsamında yer alan Saraycık ve Ulubatlı Hasan Mahallerinde Kentsel Yenileme Projesi çalışmaları tamamlanarak, kesin protokol onayı aşamasına gelindi. İmzalanan protokolle Sincan’da kentsel yenileme çalışmalarına başlanacak. Proje Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde 465 bin metrekare, Saraycık Mahallesi’nde ise 4 milyon 800 bin metrekarelik bir alanı kapsıyor.

TOKİ'NİN 55 VİLAYETTE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ MEVCUT

Sincan Kültür Evi’nde gerçekleştirilen proje protokol imza töreninde konuşan TOKİ Başkanı Ergün Turan, “Kentsel yenileme projelerinde vatandaşımızın lehine olmak kaydıyla bir devlet kuruluşu olarak daha aktif rol alacağız. Bunların en önemli adımlarından bir tanesi Sincan’dır. Önemli bir projedir. TOKİ’yi bundan sonra kentsel yenileme projelerinde daha çok göreceksiniz. Ülkemiz ekonomisi büyüyor, milli gelirimiz büyüyor bu gelişime uygun olarak da kentlerimizin de vatandaşlarımızın da bu gelişimden faydalanmaları gerekir. TOKİ şuanda 55 vilayetimizde kentsel dönüşüm projesi yürütüyor.

340 PROJE

55 ilde 340 tane proje yürütüyoruz. Bu kapsamda şuanda 25 bin konutun inşaattı devam ediyor. 110 bin konutun da bu yeni dönemle ilgili bunu içinde Sincan da var. 110 bin konutla da planlama çalışmalarımız son aşamaya gelmiş vaziyette. Sincan’da bu projeler içerisinde en önemlilerden bir tanesi. Çok ciddi ve önemli bir proje dolayısıyla çalışmaların iyi yapılması lazım" diye konuştu.Protokol imza sürecinin altında asıl sürecin başladığını kaydeden Turan, “Vatandaşlar ile birlikte bu bölgeleri dönüştüreceğiz. Bu işi elbirliği ile dönüştüreceğiz. Bu projenin içerisinden bir tek kuruş beklentisi yok devletimizin” dedi.

Kentsel yenileme projesi kapsamında Sincan’a yapılacakları anlatan Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna ise, şunları söyledi:

Proje yaklaşık 2 milyar TL’lik bir proje. Ulubatlı Hasan Mahallemizde toplam5 bin 311 konut inşaatı yapılacak. 101 blokta, burasının da toplam alanı 435 bin 117 metrekare. 1964 kişi hak sahibi. Dükkanlar, ticari alanlar, AVM, sosyal tesis ve 2 adet cami, eğitim, pazar alanları, sağlık tesisi ve birçok sosyal donatılarını gerçekleştireceğiz. Saraycık Mahallesi ise 4 milyon 841 bin 937 metrekare, burası çok daha büyük bir alan. 2 bin 836 vatandaşımız hak sahibi. 129 blok şuanda yapılacak. 6207 adet daire inşallah gerçekleştirilecek. Burada iş yerleri, dükkanlar, sosyal tesis alanları, camiler, eğitim alanları, sağlık alanları, vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu sosyal donatılarla inşallah planlı bir şekilde gerçekleştirilmiş olacak"

PROTOKOL İMZALANDI

Konuşmaların ardından Turan ve Tuna, kentsel yenileme protokolünü imzaladı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ İstanbul Maltepe’de 305 konut inşa edecek

TOKİ İstanbul Maltepe’de 305 konut inşa edecek

TOKİ tarafından, “Kentsel Dönüşüm Projesi” çerçevesinde, yerinde dönüşüm uygulamasıyla İstanbul’un M

15 Ağustos 2017


TOKİ Yalova Armutlu Konutları kura çekilişi bugün yapılacak

TOKİ Yalova Armutlu Konutları kura çekilişi bugün yapılacak

TOKİ’nin Yalova’da inşa ettiği Yalova Armutlu TOKİ Konutları’nın hak ve konut belirleme kurası bugün

15 Ağustos 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat