TOKİ İran’da Konut Üretecek

03 Temmuz 2015
PAYLAŞ
TOKİ İran’da Konut Üretecek

Yaptığı sosyal konut projeleriyle bilinen TOKİ, önümüzdeki dönemde İran'da konut üretimine başlayacak.

İran Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Ali Rıza Jabbari, TOKİ Başkanı M. Ergün Turan'ı ziyaret etti.

Jabbari, konut yapımı konusunda TOKİ ile işbirliği yapmak istediklerini belirtti. İran'da 1980'den bu yana faaliyet gösteren İran Konut Vakfı'nın devlet desteği alarak özellikle konut restorasyonu konusunda çalıştığını söyleyen Jabbari, TOKİ'nin tecrübelerinden yararlanmak istediğini ifade etti.

İran Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Ali Rıza Jabbari, konut yapımı konusunda Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile işbirliği yapmak istediklerini belirtti. TOKİ Başkanı M. Ergün Turan'ı ziyaret eden Jabbari, İran'da 1980'den bu yana faaliyet gösteren İran Konut Vakfı'nın devlet desteği alarak özellikle konut restorasyonu konusunda çalıştığını söyledi. TOKİ'nin tecrübelerinden yararlanmak istediğini ifade eden Jabbari, ayrıca TOKİ yetkililerini de İran'a davet etti.

90 ÜLKEDEN TALEP GELİYOR

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan da TOKİ’nin 13 yıl içinde yaklaşık 670 bin konut ürettiğini anlatarak Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın faaliyetleri konusunda bilgiler verdi.

Genel Bütçeden pay almadan kendi kaynaklarını geliştirdiklerine dikkat çeken M. Ergün Turan, ürettikleri sosyal konutları kira öder gibi uzun vadelerle vatandaşa sunduklarını söyledi. TOKİ’nin dünya çapında örnek bir kuruluş olduğunu ve yaklaşık 90 ülkenin işbirliği talebinde bulunduğunu ifade eden TOKİ Başkanı Turan, İran’ın dost ve kardeş bir ülke olduğunu, İran Konut Vakfı ile de işbirliği geliştirilebileceğini ve karşılıklı tecrübeleri aktarabileceklerini kaydetti.


"TOKİ İran’da Konut Üretecek" haberine ait yorum yok

Yorum Yap