TOKİ İstanbul’a 1500 Konut İnşa Edecek

11 Mart 2015
PAYLAŞ
TOKİ İstanbul’a 1500 Konut İnşa Edecek

Dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapan TOKİ, İstanbul'a 1500 yeni sosyal konut inşa edecek.

Fransa'nın Cannes şehrinde dün başlayan MIPIM Fuarı'na katılan TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, TOKİ'nin dar gelirli vatandaşlar için İstanbul'a 1500 yeni ve ucuz konut inşa edeceğini açıkladı. TOKİ'nin 1500 konutluk projesini İstanbul'un Avrupa yakasında yapacak.

TOKİ'DEN 2015 YILINDA 50 BİN SOSYAL KONUT!

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM'de İstanbul için ucuz konut müjdesi verdi. İstanbul'da dar gelirliye yönelik bin 500 konut yapacaklarını açıklayan TOKİ Başkanı Turan, "İstanbul Avrupa yakasında inşa edeceğimiz konutların bir kısmı ilk evini alacak vatandaşlar için olacak. Kurayla satışa sunulacak evler için taksitler teslimden sonra başlayacak" dedi.

ULUSLARARASI GÖRÜŞMELER

2011'den bu yana MIPIM'e gelmediğini söyleyen Turan, bu yıl Türk firmalarına destek olmak amacıyla fuara katıldığını belirtti. Turan, "2011'e göre Türkiye ve İstanbul pavilyonu çok güzel hazırlanmış. Ancak genel katılım Türkiye'nin potansiyelini tam olarak yansıtmıyor. Türkiye'deki gayrimenkul potansiyeli bunun çok üzerinde. Biz TOKİ olarak uluslararası anlamda görüşmeler yürütüyoruz" diye konuştu.

TOKİ 2015 YILI İNDİRİM KAMPANYASI BAŞLADI


"TOKİ İstanbul’a 1500 Konut İnşa Edecek" haberine ait yorum yok

Yorum Yap