TOKİ, İzmir Aliağa’da Yeni Bir Proje İçin Düğmeye Bastı

İzmir Aliağa'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

01 Nisan 2014
TOKİ, İzmir Aliağa’da Yeni Bir Proje İçin Düğmeye Bastı

TOKİ, İzmir Aliağa'nın çehresini değiştirecek yeni bir proje için düğmeye bastı. İki yılda nüfusu yüzde 25 artan ilçenin konut ihtiyacına çözüm arayan idare, projeleri imzalamadan önce halk oyuna sunacak

 

Bugüne kadar 500 binden fazla konuta imza atan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yeni dönemde sosyal hedefe yönelik projelerinin sayısını artırmak amacıyla çalışmalarını hızlandırdı. Kurum en fazla açığın bulunduğu İzmir Aliağa'da yerel yönetimlerle anlaşarak yeni nesil konutlar inşa edecek. İki yılda 25 binden fazla göç alan Aliağa'nın TOKİ'nin yeni yüzü olacağını belirten AK Parti Aliağa Belediye Başkan Adayı İbrahim Etem Yorulmaz, bundan böyle ilçenin mimarisinde tüm sözün halka ait olacağını söyledi.

Yorulmaz'ın verdiği bilgilere göre ilçedeki projelerin tamamı, mevcut İmar planında değişikliğe gidilmeden hayata geçirilecek. Konutların Mimari çizimleri için halk oylamasına gidilecek ve nihai projeye ilçe sakinleri karar verecek. Yorulmaz, "Oyun parkından okula, balkon genişliğinden kaldırım taşlarının rengine kadar tüm İnşaat aşamalarında Aliağa halkı söz sahibi olacak. Böylece ilçenin kültürel ve sosyal kimliğine uygun yapılaşma sağlayacağız" dedi.

Pilot İlçe Olacağız

TOKİ'nin acil Konut ihtiyacını karşılamada tarihi başarı elde ettiğini belirten Yorulmaz, şöyle konuştu: "TOKİ Türkiye'de yüzbinleri Ev sahibi yaptı. Bu süreçte önceliği ihtiyaçlara verdiğinden estetik geri planda kaldı. Aliağa'da yeni bir TOKİ imajını hayata geçirmek istiyoruz. TOKİ'nin konut deneyimini estetik ve kültürle birleştireceğiz. Bu süreçte halkın fikirleri doğrultusunda ilerleyeceğiz.

İzmir'de 1,414 Proje Hayata Geçecek

İzmir'de seçim heyecanı yaklaştıkça partilerin projeleri de netleşiyor. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım, kenti geleceğe taşıyacak bin 414 proje vaat etti. Projeler sosyal, Ulaşım, ekoloji, engelsiz, Turizm, yeşil, sanat, Kültür gibi başlıklar taşıyor. İzmir için eylem planının hedefi, konut ve yaşam kalitesinin artırılması.

 

 HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


3 yorum

nokta Demirci

09 Dec 2016, 01:42

Ben emekli bir bayanim yillardir aliagada oturuyorum tokiye başvuru yapmak istiyorum eşim yok üstümde hiç malvarligim yok sadece esimden aldigim emekli maasim var


Maide Maide

18 Dec 2016, 11:25

Merhaba, Toki'nin İzmir'de şu anda başvuru yapabileceğiniz bir projesi bulunmuyor. Yakın zamanda yeni projeler olacaktır. Takipte kalın...


murathan balanur

27 Feb 2016, 07:27

Basvurular ne zaman acaba bilgi verebilirmisiniz


GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ'den Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm projesi

TOKİ'den Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm projesi

TOKİ, Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm ve gelişim projesi hayata geçirecek. Buna göre 511 konut ve 2

14 Ekim 2017


TOKİ ve Emet Belediyesi Kütahya'ya 219 konut yapacak

TOKİ ve Emet Belediyesi Kütahya'ya 219 konut yapacak

Sosyal Konut üretici TOKİ’nin, Kütahya'ya yapacağı 219 konutun ihalesi 6 Kasım'da gerçekleşecek.

13 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.