TOKİ Karabük’te 700 Yeni Konut İnşa Ediyor

07 Aralık 2015
PAYLAŞ
TOKİ Karabük’te 700 Yeni Konut İnşa Ediyor

TOKİ Karabük Soğuksu Konutları'nda inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor...

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı Karabük merkezde kentsel dönüşüm kapsamında 700 konut inşa ediliyor. Yapım çalışmaları son sürat devam eden TOKİ Karabük kentsel dönüşüm projesinde çocuklar, kadınlar, erkekler, tüm nüfus profillerine dönük sosyal ihtiyaçlar mevcut.

TOKİ Karabük Soğuksu Konutları'nda inşaat yükselmeye başladı. Projeyle ilgili konuşan TOKİ Başkanı Ergün Turan, "Karabük kentsel dönüşüm projemiz 700 konutun yanında çevre düzenlemeleriyle, sosyal donatılarıyla, sosyal ihtiyaçlara da yanıt verecek." dedi.

Turan, "TOKİ’nin ürettiği konutların içinde kentsel dönüşüm projelerinin oranı yüzde 15. Bu yıl ve bu yıldan sonra bu oranı yüzde 40’lara çıkarma kararı aldık. Şu anda kapsamlı bir kentsel dönüşüm çalışması yürütmekteyiz. Şimdiye kadar 144 proje bitirilmiştir. Yaklaşık 70 bin konut tamamlanmıştır. Projelerimiz devam etmektedir. Toplamda kentsel dönüşüm kapsamında biten ve devam eden konut sayısı 296 bindir" diye konuştu.


"TOKİ Karabük’te 700 Yeni Konut İnşa Ediyor" haberine ait 1 yorum

süleyman KARADAYI

24 Aug 2016, 23:25

soğuksu ya yapılan kentsel dönüşüm harika yalnız merak ettiğimiz okulun üzerindeki kurankursu mevkiindeki evler de bu dönüşüme dahilmi? ve teslimatlar nezaman yapılacak? bilgilendiriseniz sevinirim ..

Yorum Yap