TOKİ Kayaşehir Başvuru Şartları Neler ?

TOKİ Kayaşehir başvuru dönemi başladı. Peki, TOKİ Kayaşehir başvuru şartları neler ? İşte TOKİ Kayaşehir başvuru şartları neler sorusunun yanıtı...

25 Mart 2015
TOKİ Kayaşehir Başvuru Şartları Neler ?

TOKİ Kayaşehir başvuru dönemi başladı. Peki, TOKİ Kayaşehir başvuru şartları neler ? İşte TOKİ Kayaşehir başvuru şartları neler sorusunun yanıtı...

Toplamda 1500 konuttan meydana gelen TOKİ Kayaşehir projesinin detayları gün geçtikçe daha da netleşiyor. Dar gelirli vatandaşı ev sahibi yapan TOKİ, aylık 539 lira taksitle ev sahibi olma fırsatını TOKİ Kayaşehir konut projesi ile birlikte sunuyor.

TOKİ Kayaşehir Başvuru Son Tarihi

TOKİ Kayaşehir konutları için son başvuru tarihi de netleşti. TOKİ Kayaeşhir projesine başvuru için son tarih 30 Nisan olarak belirlendi.

TOKİ KAYAŞEHİR PROJESİ DETAYLARI

TOKi tarafından “İstanbul Kayaşehir 23. Bölge Alt Gelir Grubu Konut Projesi” kapsamında inşa ettirilen 400 konut, 23 Mart – 30 Nisan 2015 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş’nin İstanbul İli’ndeki tüm Şubeleri aracılığı ile Kuralı Satış yöntemi ile satışa sunuldu.

TOKİ Kayaşehir 23. Bölge Alt Gelir Grubu konut projesi kapsamında, B1 tipi 2 oda 1 salon nitelikli brüt 75,1 m 2 büyüklüğe sahip 400 adet konut satışa sunulacaktır. Konutların peşinat bedeli üzerinden yüzde 0,5 (binde beş) banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden yüzde beş BSMV satış aşamasında Banka tarafından tahsil edilecek.

-

TOKİ Kayaşehir Başvuru Şartları

-

TOKİ 23. Bölge Fiyat Listesi

75,1 metrekarelik 400 adet 2+1 daire 135 bin 570 lira ile 158 bin 836 lira arasında değişiyor. TOKİ Kayaşehir 23. Bölge için ödeme planı yüzde 12 peşinattan sonra 657, 90 liradan başlayan taksitlerle 180 ay vade.

TOKİ Kayaşehir 23. Bölgeye Kimler Başvuru Yapabilecek?

Söz konusu müracaatlar; 1. Kategori: Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri (Emekli Sandığından Hak Sahibi Belgesi olan ve daha önce Şehit Ailelerine, Maluller ile Dul ve Yetimlerine açılan faizsiz konut kredisinden yararlanmamış olanlar), 2. Kategori: En az yüzde 40 Engelli Vatandaşlar, 3. Kategori: Diğer Alıcı Adayları. olmak üzere 3 ayrı kategoride kabul edilecek.

TOKİ KAYAŞEHİR BAŞVURU ŞARTLARI:

1. T.C. vatandaşı olması,

2. İstanbul İl sınırları içerisinde 2 (iki) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

3. Başvuru sahiplerinin kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmaması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.

4. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.

5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

-

TOKİ Kayaşehir Başvuru Şartları

-

6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.700-TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.700-TL olması) gerekmektedir.

7. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

TOKİ KAYAŞEHİR BAŞVURU İŞLEMLERİ :

Başvuru sahipleri;

1. Başvuru Formları kategoriye göre Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin İstanbul İli’ndeki tüm yetkili Şubeleri’nden 2 nüsha olarak temin edilecektir.

2. Aşağıda yer alan belgeler ve Başvuru Formu ile birlikte 23 Mart – 30 Nisan 2015 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin İstanbul İli’ndeki tüm yetkili Şubeleri’ne başvurulacaktır. Başvuru Formları Banka tarafından kategorisine göre numaralandırılarak başvuruda istenilen evraklarla teslim alınacak ve 1 nüsha da başvuru sahibine geri verilecektir.

3. Başvuru işlemleri sırasında 2. kategori ile 3. kategori başvuru sahiplerinden başvuru sırasında 2.000-TL başvuru bedeli alınacaktır. 4. Kimlik tespiti için Nüfus Cüzdanı ibraz etmek şartı aranacaktır. Başvurular şahsen yapılacaktır.

-

TOKİ Kayaşehir Başvuru Şartları

-

TOKİ KAYAŞEHİR BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER :

- Başvuru sahipleri, Nüfus Cüzdanı fotokopisini ve ayrıca;

- Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli Sandığından alacakları “Belgeyi”

- Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az yüzde 40 engelli olduğuna dair) ibraz edeceklerdir. Başvuru Formu ile birlikte yukarıda yer alan belgeler eksiksiz olarak Bankaya teslim edilecektir. Eksik evrak ibraz edenler kuraya katılma haklarını kaybedeceklerdir.

TOKİ KAYAŞEHİR KURA TARİHİ :

Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 11 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin İstanbul İli’ndeki tüm Şubeleri’nden geri alabilecektir. “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde 7 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır.

TOKİ Kayeşehir Konut Alma hakkı ve Konut Belirleme kurasında;

- Konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek olup, aynı anda asil alıcıların konutları da kura ile belirlenecektir.

- Konut sayısının yüzde 50’si kadar yedek alıcı belirlenecektir.

- Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilişi yapılmayacaktır. Başvuru şartlarını sağladıklarını kanıtlayarak hak sahibi olanlar kategorilerinin önceliğine ve başvuru sıralamasına göre İdarenin hazırlayacağı ve ilan edeceği program doğrultusunda konut seçim ve sözleşme imzalama işlemlerini İdarenin kullanıma açacağı bloklar arasından gerçekleştireceklerdir.

-

TOKİ Kayaşehir Başvuru Şartları

-

TOKİ KAYAŞEHİR KURALAR NASIL YAPILACAK?

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecek.

En az yüzde 40 engelli vatandaşlara konut sayısının yüzde 5’i kadar kontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacak.

Diğer Alıcı Adayları İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecek.

2. ve 3. kategori hak sahiplerine konutlar, yüzde 12 peşinat bedeli (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) ve borç bakiyesinin aylık taksitler halinde 180 ay boyunca ödenmesi koşulu ile satılacak olup, peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. 2. ve 3. kategori hak sahiplerinin konutlarına ait kalan borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Yİ-ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olana göre artırılacaktır. İlk dönemsel artış teslim tarihine göre İdarece belirlenecek.

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde, faizsiz konut kredisinden faydalanacak hak sahipleri için tahsis edilen kredi tutarı konut peşinatına sayılacak, bakiye borç bulunması durumunda gayrimenkul satış sözleşmesi hükümleri uygulanacak.

TOKİ KAYAŞEHİR TESLİM TARİHİ

Konutlar sözleşme imzalama tarihinden itibaren 36 ay içerisinde teslim edilecektir. Satış bedelleri KDV hariç bedeller olup, 3065 sayılı yasa kapsamında geçerli KDV oranı üzerinden Katma Değer Vergisi tutarı konutun teslimi öncesinde peşin tahsil edilecek, ayrıca vade sonuna kadar altı aylık artış dönemlerinin başında borç bakiyesine uygulanan artış tutarı üzerinden KDV tahsil edilecek.

-

TOKİ Kayaşehir Başvuru ŞartlarıHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ’den Şanlıurfa Maşuk’ta satılık 106 iş yeri

TOKİ’den Şanlıurfa Maşuk’ta satılık 106 iş yeri

TOKİ, Şanlıurfa Maşuk’ta yer alan toplam 106 adet iş yerini 1 Şubat’ta açık artırma ile satışa çıkar

15 Ocak 2018


‘TOKİ, Elazığ’da 991 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi’

‘TOKİ, Elazığ’da 991 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi’

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Elazığ’da inşa çalışmaları devam eden projeleri inceledi.

15 Ocak 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum