Toki Kışlaların Şehir Dışına Taşınmasını Gündemine Aldı

13 Eylül 2016
PAYLAŞ
Toki Kışlaların Şehir Dışına Taşınmasını Gündemine Aldı
Toki Başkanı Ergün Turan, kışlaların şehir dışına taşınmasında kendilerine mutlaka bir yük düşeceğini ve bunun için hazırlık yaptıklarını açıkladı...

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), kışlaların şehir dışına taşınmasını gündemine aldı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, "Kamunun ihtiyacı olan binaların yüzde 50'sini inşa ediyoruz. Bunun yanında Milli Savunma Bakanlığımızın, askerimizin ihtiyacı olan önemli stratejik binaları da yapıyoruz. Kışlaların şehir dışına taşınması konusunda üzerimize mutlaka bir yük düşecek. Bunun için de hazırlığımızı yapıyoruz" dedi.

Türkiye nüfusunun 2023 yılında yaklaşık 84 milyon, 2050 yılında da yavaş bir artış göstererek en yüksek değer olan 93 milyona yükseleceğini ifade eden Turan, "Ülkemizde yıllık yaklaşık 600 bin yeni konut ihtiyacı var. Ülke çapında yaklaşık 700 şantiyemiz bulunuyor. Bu yıl 64 bin konut üretmeyi hedefliyoruz. 2016-2019 planımız 260 bin, 2023 hedefimiz ise bir milyon 200 bin konut" açıklamasında bulundu.


"Toki Kışlaların Şehir Dışına Taşınmasını Gündemine Aldı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap