TOKİ Kocaeli Dilovası İhalesi Ne Zaman ?

Kocaeli Dilovası'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

02 Nisan 2015
TOKİ Kocaeli Dilovası İhalesi Ne Zaman ?

Dar gelirliyi ev sahibi yapan TOKİ, Kocaeli Dilovası bölgesinde 915 konut yaptıracak. Pek, TOKİ Kocaeli Dilovası ihalesi ne zaman ? İşte yanıtı...

TOKİ Kocaeli Dilovası bölgesinde 915 konut, 1 adet ticaret binası, 6 adet büfe, 1 adet mescit, 1 adet kapalı otopark inşa edecek.

TOKİ Kocaeli Dilovası'ndaki projelerine bir yenisini daha ekliyor. TOKİ'nin yeni projesi kapsamında 915 konut, 1 adet ticaret binası, 6 adet büfe, 2 adet sosyal tesis, 1 adet mescit, 1 adet kapalı otopark hayata geçiriliyor.

TOKİ Kocaeli Dilovası İhalesi Ne Zaman ?

TOKİ Kocaeli Dilovası'nda 915 konut, 1 adet ticaret binası, 6 adet büfe, 2 adet sosyal tesis, 1 adet mescit, 1 adet kapalı otopark inşa edecek. Altyapı ve çevre düzenlemesi işi yapım işi ihalesi 14 Mayıs 2015 tarihinde saat 14:30'da gerçekleşecek.

TOKİ ARAZİLERİNE 3 AYRI REKREASYON ALANI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, TOKİ ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi arazilerinin bedel tespitinin ardından, Gebze, Derince ve İzmit ilçelerinde halkın rahat edeceği, dinleneceği ve sosyal aktiviteler gerçekleştirebileceği yeni alanların oluşturulacağı belirtildi.

Açıklamada, Bakan Fikri Işık'ın başkanlığında, TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın ile AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan'ın katılımıyla, Kocaeli'ndeki projeler hakkında toplantı düzenlendiği aktarıldı.

Işık’ın talimatıyla TOKİ arazilerine yapılması planlanan 3 ayrı rekreasyon alanının, Kocaeli Büyükşehir Belediyesine devredileceğinin vurgulandığı açıklamada ayrıca TOKİ tarafından yapılacak Gebze Kız Meslek Lisesi, Derince İmam Hatip Lisesi, Gölcük Endüstri Meslek Lisesi, Dilovası Kız Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Gebze Sultan Orhan Mahallesi Anadolu Lisesi, İzmit Tavşantepe Endüstri Meslek Lisesi ve Kartepe Otelcilik ve Turizm Lisesi'nin yapımına en kısa sürede başlanmasının kararlaştırıldığı ifade edildi.

Açıklamada, İzmit'te 33 bin kişilik stadyum, 200 yataklı İzmit Devlet Hastanesi, Çayırova’da yapımı devam eden 385 konut, Dilovası ve Kandıra’da yapımına başlanacak konut projelerinde gelinen son noktanın ele alındığı ve bütün projelerin zaman kaybetmeden hayata geçirilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

Toplantıda, TOKİ ile birlikte yürütülebilecek kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da görüş alışverişinde bulunulduğu aktarıldı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


1 yorum

Selcuk demirkaya

06 Nov 2015, 21:36

Toki dilo asindaki evler ne zaman satisa sunulucak bilgi verirmisiniz


GÜNDEM HABERLERİ


Kayaşehir Toki Evleri İhalesi Ertelendi!

Kayaşehir Toki Evleri İhalesi Ertelendi!

Kayaşehir Toki Evleri 5 Haziran'a ertelendi...

12 Mayıs 2017


Ayder Yaylası'nda Tek Yetkili Toki Oldu!

Ayder Yaylası'nda Tek Yetkili Toki Oldu!

TOKİ Karadeniz'in en ünlü yaylası olan Ayder Yayla'sını dönüştürmek için hazırlıklara başladı...

12 Mayıs 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat