TOKİ Kocaeli Dilovası’na 915 Konut İnşa Ediyor

Kocaeli Dilovası'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

05 Ağustos 2015
TOKİ Kocaeli Dilovası’na 915 Konut İnşa Ediyor

81 ilde şantiyesi bulunan TOKİ, Kocaeli Dilovası'na 915 konut inşa ediyor. İşte TOKİ'nin Kocaeli-İzmit projeleri...

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Dilovası’nda hayata geçirecekleri 915 konutluk projenin yerel mimari ve mahalle konseptinin izlerini taşıyacağını bildirdi.

Turan, yaptığı yazılı açıklamada, TOKİ olarak yöresel mimariden esinlenerek, yatay bir anlayışla inşa ettikleri projelerinin sürdüğünü belirtti.

Konut üretimine sadece barınma olarak bakmadıklarına anlatan Turan, “Yeni dönemde içerisinde parkların, caddenin, esnafın, caminin, yürüyüş yolunun olduğu farklı bir konsepte geçtik. Dilovası Projesi, mahalle konsepti ile komşuluk ilişkilerine katkı yapacak, komşuluk ilişkileri canlandıracak” ifadesini kullandı.

Dar gelirliyi ev sahibi yapan TOKİ, Kocaeli Dilovası bölgesinde 915 konut yaptırıyor.

TOKİ Kocaeli Dilovası bölgesinde 915 konut, 1 adet ticaret binası, 6 adet büfe, 1 adet mescit, 1 adet kapalı otopark inşa ediyor.

TOKİ Kocaeli Dilovası‘ndaki projelerine bir yenisini daha ekliyor. TOKİ‘nin yeni projesi kapsamında 915 konut, 1 adet ticaret binası, 6 adet büfe, 2 adet sosyal tesis, 1 adet mescit, 1 adet kapalı otopark hayata geçiriliyor.

TOKİ Kocaeli Dilovası‘nda altyapı ve çevre düzenlemesi yapım işi ihalesini 14 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirmişti.

TOKİ KOCAELİ-İZMİT'İ ADETA İHYA EDECEK

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, TOKİ ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi arazilerinin bedel tespitinin ardından, Gebze, Derince ve İzmit ilçelerinde halkın rahat edeceği, dinleneceği ve sosyal aktiviteler gerçekleştirebileceği yeni alanların oluşturulacağı belirtildi.

Açıklamada, Bakan Fikri Işık’ın başkanlığında, TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın ile AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın katılımıyla, Kocaeli’ndeki projeler hakkında toplantı düzenlendiği aktarıldı.

Işık’ın talimatıyla TOKİ arazilerine yapılması planlanan 3 ayrı rekreasyon alanının, Kocaeli Büyükşehir Belediyesine devredileceğinin vurgulandığı açıklamada ayrıca TOKİ tarafından yapılacak Gebze Kız Meslek Lisesi, Derince İmam Hatip Lisesi, Gölcük Endüstri Meslek Lisesi, Dilovası Kız Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Gebze Sultan Orhan Mahallesi Anadolu Lisesi, İzmit Tavşantepe Endüstri Meslek Lisesi ve Kartepe Otelcilik ve Turizm Lisesi’nin yapımına en kısa sürede başlanmasının kararlaştırıldığı ifade edildi.

Açıklamada, İzmit’te 33 bin kişilik stadyum, 200 yataklı İzmit Devlet Hastanesi, Çayırova’da yapımı devam eden 385 konut, Dilovası ve Kandıra’da yapımına başlanacak konut projelerinde gelinen son noktanın ele alındığı ve bütün projelerin zaman kaybetmeden hayata geçirilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi. Toplantıda, TOKİ ile birlikte yürütülebilecek kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da görüş alışverişinde bulunulduğu aktarıldı.

 HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ Karaman’da 265 tarımköy konutu inşa edecek

TOKİ Karaman’da 265 tarımköy konutu inşa edecek

TOKİ’nin Karaman’da hayata geçireceği 265 tarımköy konutunun ihalesi düzenlendi.

15 Kasım 2017


TOKİ, Çanakkale'de 157 konut inşa edecek

TOKİ, Çanakkale'de 157 konut inşa edecek

TOKİ tarafından Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi’nde inşa edilecek 157 konutun ihalesi düzenlendi.

15 Kasım 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.