TOKİ Konutlarına Rekor Başvuru

Gaziantep Şehitkamil'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

28 Nisan 2015
TOKİ Konutlarına Rekor Başvuru

TOKİ, Gaziantep Şehitkamil bölgesinde yaptırdığı konutlara 3 günde 5 bin 35 başvuru geldi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde yaptırdığı 1154 konut için 3 günde 5 bin 35 başvuru yapıldığı bildirildi.

TOKİ'den konut alabilmek için Halk Bankası şubelerine akın eden vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

Beykent Mahallesi'nde TOKİ tarafından yaptırılan 1. ve 2. etap 266 adet 3+1 konut için 3 günde bin 562 talebin geldiği belirtildi. Aynı bölgede alt gelir grubu için yaptırılan 1. ve 2. etap 888 adet 2+1 konuta ise 3 bin 473 talep geldiği kaydedildi.

TOKİ’nin inşa ettiği konutlardan alabilmek için üç gündür Gaziantep’teki Halk Bankası şubelerine akın eden vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturdu. Beykent Mahallesi'ndeki bin 154 konut için üç günde daire sayısının 4 katından fazla talep geldiğini belirten yetkililer, başvuru sayısının 5 bin 35’i aştığını ifade etti.

Gaziantep nüfusuna kayıtlı olmaları veya başvuru tarihi itibariyle bir yıldır Gaziantep ilinde ikamet etmeleri şartının arandığı belirtildi. TOKİ tarafından yapılan konutlara yazılmak ve para yatırmak için sıra beklediklerini belirtirken vatandaşlar, düşük taksitle konut alabilmek için müracaat ettiklerini söyledi.

Beykent 1. ve 2. etap konut başvurularının Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin Gaziantep şubelerine 20 Nisan-15 Mayıs tarihleri arasında yapılacağı öğrenildi. Müracaatların tamamlanmasıyla birlikte başvuruda bulunan ailenin şartları değerlendirileceği ifade edildi.

Müracaat sayısının satışa sunulan konut sayısından fazla olması nedeniyle ev almaya hak kazanacakların, noter huzurunda yapılacak kura çekilişi ile belirleneceği kaydedildi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ Kayseri İncesu 4. Etap başvuruları 23 Ekim’de

TOKİ Kayseri İncesu 4. Etap başvuruları 23 Ekim’de

Toplam 234 konutun sahibinin belirleneceği Kayseri İncesu TOKİ 4. etap başvuruları 23 Ekim’de başlay

16 Ekim 2017


TOKİ Konya'nın Ahırlı ve Yalıhüyük ilçelerinde yeni konutlar yapacak

TOKİ Konya'nın Ahırlı ve Yalıhüyük ilçelerinde yeni konutlar yapacak

TOKİ tarafından Konya’nın Ahırlı İlçesi’nde 121, Yalıhüyük İlçesi’nde 59 olmak üzere inşa edilecek t

16 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.