Toki Mamak Konutları’nın Temeli Atıldı!

Ankara Mamak'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

09 Ekim 2015
Toki Mamak Konutları’nın Temeli Atıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ ve Mamak Belediyesi’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen 5 bin 420 konutluk Altıağaç, Karaağaç, Hüseyingazi Kentsel Yenileme Projesi kapsamında 870 konutun temelleri atıldı…

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Türkiye’nin her tarafını şantiyeye çevirdiklerini belirterek, “Türkiye’nin kalkındığı, geliştiğinin en güzel örneği Türkiye’nin her tarafının şantiye alanına dönüştürülmesidir” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ ve Mamak Belediyesi’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen 5 bin 420 konutluk Altıağaç, Karaağaç, Hüseyingazi Kentsel Yenileme Projesi kapsamında 870 konutun temelleri atıldı. 574 bin metrekarelik alanda uygulanan projenin temel atma törenine Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Akdoğan, Mamak’da sadece oturulacak alanlar yapılmadığını kaydederek, “Yaşam alanları, sosyal alanlar, yeşil alanlar yani sadece yüzde 21’i binalar. Her şeye layık olanlar insanımızın yaşam standartlarını yükseltmek için. TOKİ bugüne kadar 680 bin konut yaptı. Bu yıl 700 bini bulacak. AK Parti olarak 2023 hedefimiz bir milyon konuttu, şimdi onu yeniledik 1 milyon 200 bin konuta çıkardık. Kuru kuru sevgi olmuyor, biz millete sevdalıyız. Bu sevdanın gereği de emek harcamak, ter akıtmak, hizmet yapmak, vatandaşımızı kucaklamak” diye konuştu.

“1 KASIM SEÇİMLERİNDEN AK PARTİ BÜYÜYEREK, GÜÇLENEREK ÇIKACAK”
AK Parti’nin 13 yıl da büyük projelere imza attığını belirten Akdoğan, “AK Parti her geçen büyüdü. İnşallah 1 Kasım seçimlerinden de AK Parti büyüyerek, güçlenerek çıkacak. Çünkü milletimiz güven ve istikrarın ne kadar önemli olduğunu gördü anladı. Bunun içinde bir partinin tek başına iktidar olması önem taşıyor. Son 2-3 aydır neler yaşandığını milletimiz gördü. Herkesin notunu verdi. Koalisyon görüşmelerinde hükümet kurma sürecinde kimler sorumluluk aldı kimler sorumluluktan kaçtı. Vatandaş not etti, sonra terörle mücadele süreci kimler terörle mücadeleden hükümete destek oluyor kimler de terör örgütünün yandaşlarının peşine takılıyor. Onlara laf söylemek yerine devlete laf söylüyorlar. Vatandaşımız bunu da not etti” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN HER TARAFINI ŞANTİYEYE ÇEVİRDİK”
Türkiye’de kentsel dönüşümün son birkaç yıl içinde başladığına dikkat çeken Bakan Güllüce ise, “7 milyondan fazla binamızın değişmesi lazım. Hızla binalarımızı yaşanabilir deprem riski olmayan hale getirmemiz lazım. Yeni Türkiye’ye uygun hale getirmemiz lazım. Türkiye 50 senenin öncesi Türkiye değil. Artık Türkiye’de insanların otomobilleri var. Artık Türkiye’nin refah seviyesi oldukça yükselmiş durumda. Kendi otomobilin yapan, tankını yapan, uçağını yapmaya kalkan Türkiye’nin mahalleleri, sokakları bugün ki gibi olmamalı. Türkiye’nin her tarafını şantiyeye çevirdik. Türkiye bir şantiyeye dönüşmüş durumda, sadece TOKİ yeniden sıfır kilometre büyükşehirin binaları kadar bina yapmış. Bu makinelerin çalışması demek; artık Türkiye’de barajlar, yollar, binalar, parklar, okullar, hastaneler yapılıyor demek. Beton makinelerinin çalışması demek Türkiye kalkınıyor, gelişiyor demek. Çevre duyarlı olarak yaşanabilir şehirler yapılıyor demek.

Türkiye’nin kalkındığının çok güzel örneği bu makinelerin çalışmasıdır. Allah bu makinelerin sesini hiç eksik etmesin diyorum. Eğer bir ülke de beton yapılmıyorsa, inşat yapılmıyorsa o ülke kalkınamıyor geriye gidiyor demektir. Ama Türkiye’nin kalkındığı, geliştiğinin en güzel örneği Türkiye’nin her tarafının şantiye alanına dönüştürülmesidir. Hepimiz birlikte el ele verirsek bu milletin refah seviyesi hep yükselir” şeklinde konuştu.

Mamak Belediye Başkanı Akgül de Kentsel Yenileme Projesini anlatarak, “574 metrekare alanı kapsayan 5 bin 420 konutun imal edilen bu alandaki kentsel dönüşüm projesi belki Türkiye’de emsali olmayan bir hızla gerçekleştirdiği anlaşmaları ve 870 konutun ilk etabının temelini atmaya Rabbim bizlere nasip etti. Bu mutluluğun en büyük paydaşları sizlersiniz. Sizler bizlere güvenip bu projeyi başlatmasaydınız bugün bu mutluluğu yaşamıyorduk” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Altıağaç, Karaağaç, Hüseyingazi Kentsel Yenileme Projesinin temel atma töreni gerçekleştirildi.İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Toki Artvin'de Yeni Bir Projeye İmza Atacak

Toki Artvin'de Yeni Bir Projeye İmza Atacak

Toki Artvin Murgul Göktaş Mahallesi’ne yeni bir proje hayata geçirilecek...

03 Haziran 2017


Erzincan Üzümlü'deki 363 Konutun İhalesi Yapıldı

Erzincan Üzümlü'deki 363 Konutun İhalesi Yapıldı

Erzincan Üzümlü bölgesinde inşa edilecek olan 363 konutun ihalesi gerçekleşti...

31 Mayıs 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat