TOKİ Peşin Ödeme İndirimi Başlıyor

18 Temmuz 2016
PAYLAŞ
TOKİ Peşin Ödeme İndirimi Başlıyor
Toki peşin ödeme indirimi başlıyor. İndirim kampanyası için başvurular 22 Ağustos'tan itibaren yapılabilecek...

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), borcunu peşin ödeyip tapusunu almak isteyenler için indirim kampanyasını başlatıyor. Yüzde 20 indirimin uygulanacağı kampanyada başvurular 22 Ağustos ile 30 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Toki peşin ödeme indirimi 2016 kampanyası kapsamında başvuru bankaya başvuranlar indirimden faydalanabilecek. Bu tarihten sonra borç kapatanlar indirimden yararlanamayacak.

Toki indirim kampanyasından satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve taksitleri 2013 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve işyerleri sahipleri faydalanabilecek. Bu kapsamda TOKİ peşin indiriminden faydalanabilecek 174 bin 441 konut ve bin 379 işyeri bulunuyor.

Borcu Olanlar Dikkat!
İndirimden yararlanacak olan hak sahiplerinin TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının olmaması gerekiyor. Ayrıca ödemesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmedi.


"TOKİ Peşin Ödeme İndirimi Başlıyor" haberine ait 2 yorum

emre

16 Aug 2016, 13:05

fazi oranı nedir kimse bundan bahsetmiyor asıl onemli olan kampanya dahilinde günümüz kredi oranlarından daha düşük kampanyalı bir kredi faiz oranı imkani sağlamaları

Maide Maide

22 Aug 2016, 10:15

Merhaba Emre Bey, faiz oranlarına haberimizden ulaşabilirsiniz... http://www.yeniemlak.com/toki-indirim-kampanyasi-bugun-basladi-10636-toki

Yorum Yap