TOKİ Şehitkamil Seyrantepe Konutları Teslim Edildi!

21 Ekim 2015
PAYLAŞ
TOKİ Şehitkamil Seyrantepe Konutları Teslim Edildi!

TOKİ'nin Gaziantep Şehitkamil Seyrantepe'de kentsel dönüşüm kapsamında yaşama geçirdiği 966 konutun anahtar teslimi yapıldı...

Gaziantep Şehitkamil Seyrantepe kentsel dönüşüm projesi kapsamında hayata geçirilen 966 konutun anahtar teslimi yapıldı. Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen törene TOKİ Başkanı M. Ergün Turan'da katıldı. Turan'a, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Genel Sekreteri ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Ahmet Uzer, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu eşlik etti.

Anahtar teslim töreninden önce konuşma yapan TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, "TOKİ, Büyükşehir Belediyesi ve Şehitkamil Belediyesi, işbirliğinde yürütülen Umut Mahallesi'nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında, bugün 966 konutun anahtar teslim töreninde inşallah kardeşlerimizin bir kısmına teslim edeceğiz. Şehirlerde eskimiş ve sorunlu, plansız ve sorunlu alanların, sağlıklı ve yaşanılabilir bir hale gelmesi için, büyük ölçekli ve kapsamlı, projeler üretmekteyiz. Çağdaş kentsel çevrelerin, üretilmesi, vatandaşlarımızın daha iyi yaşam standartlarına ulaşması, bu kapsamda ülke çapında yürütülen bu çalışmalar, belki de başka daha gelişmiş ülkelerde olmayan, şekliyle başarılı bir şekilde devam etmektedir. Sağlıksız afete karşı riskli fiziksel olarak köhnemiş, ve yapı ömrünü tamamlamış konut stoku, ülkemizin terörden sonra belki de en önemli, problemidir. Bu konutlar hem içinde yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit etmekte hem de kentlerin ve nesillerimizin geleceğini gelişimine sağlıklı gelişime engel olmaktadır. 2023 yılına kadar Türkiye’de 5 buçuk 6 milyon konutun, kentsel dönüşüm kapsamında dönüştürülmesi gerekmektedir. Şu anda bu proje, bir kentsel dönüşüm projesidir. Bunun benzeyen şekilde, 58 vilayetimizde 109 belediyeyle, kentsel dönüşüm faaliyeti yürütmekteyiz. Bu projelerden yaklaşık bu konutlardan, teslim ettiğimiz gibi, kentsel dönüşüm odaklı olarak 70 bin konutu, değerli hak sahiplerimiz gibi o vatandaşlarımıza teslim ettik. Şu anda kentsel dönüşüm kapsamında, üretilen, devam eden, teslim edilen toplam konut sayısı da 296 bindir. Yılda ortalama 45 bin 50 bin konut inşa ettik. İnşallah bu tecrübelerle beraber, önümüzdeki 2016 yılında, Türkiye genelinde 60 bin 70 bin konut hedefiyle çalışıyoruz. İnşallah bu kapsamın çok önemli bir kısmını da Gaziantep eksenli yapacağız. Göreceksiniz inşallah Gaziantep’te büyük ihaleler yapacağız” dedi.


"TOKİ Şehitkamil Seyrantepe Konutları Teslim Edildi!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap