TOKİ Taklidi Sahte Sitelere Dikkat

01 Nisan 2014
PAYLAŞ
TOKİ Taklidi Sahte Sitelere Dikkat

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) markasının, haksız kazanç sağlamak maksadıyla bazı şahsi internet siteleri ile sosyal medya ağlarında kullanıldığı belirlendi.

Vatandaşları sahte hesaplar hakkında uyaran TOKİ, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “İdaremizin resmi logosu ile birlikte web sitemizde yer alan ihale bilgileri ve satış duyuruları gibi veriler kullanılarak, TOKİ’nin resmi web ve twitter adresi algısı oluşturulmaya çalışıldığı görülmüştür. Vatandaşlarımızın TOKİ’ye olan ilgilerinden faydalanılarak söz konusu sitelerin tıklanma reytinglerini arttırıp, reklam alınması suretiyle haksız kazanç sağladıkları tespit edilmiştir.

 

662111

 

TOKİ’nin resmi web adresi www.toki.gov.trdir. Bu adresin dışında TOKİ adına kayıtlı başka bir web adresi ile facebook ve twitter gibi sosyal medya hesabı bulunmamaktadır.

 

www.toki.gov.tr adresi dışında TOKİ’nin resmi internet adresi algısı oluşturmaya dönük, sahte web sayfaları ile sosyal medya hesaplarından gönderilen mesajlara itibar edilmemesi hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

 


"TOKİ Taklidi Sahte Sitelere Dikkat" haberine ait yorum yok

Yorum Yap