TOKİ Uşak’ta Örnek Kent Merkezi Kuracak

23 Temmuz 2014
PAYLAŞ
TOKİ Uşak’ta Örnek Kent Merkezi Kuracak

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Uşak ilinde 'örnek kent merkezi' kurulacağını açıkladı.

Turan, İdare'nin Uşak'ta da dönüşüm kapsamında köhne yapıları yıkarak, yerine tüm sosyal donatılarıyla örnek kent merkezi inşa edileceğini söyledi.

Uşak Belediyesi işbirliğiyle yürütülen Uşak Merkez Kentsel Yenileme Projesi kapsamında hak sahiplerinin yüzde 80'iyle konut ve işyeri karşılığında uzlaşma sağlandığını anlatan Turan, diğer hak sahiplerinin ise proje alanındaki taşınmalarının güncel rayiç bedelini nakden aldığını kaydetti.

580 YAPI YIKILDI

Uzlaşılamayan taşınmaz sahipleri için TOKİ tarafından bugüne kadar 61 milyon 125 bin lira kamulaştırma bedelinin nakit ödendiğine dikkati çeken Turan, "Proje alanındaki 336 bin 357 metrekare arsanın tapu devri gerçekleştirildi. Proje alanındaki 586 yapıdan 580'i yıkıldı. Kalan yapıların ise kentsel dönüşüm projesinin ihale tarihi 19 Ağustos'tan önce yıkılması planlandı" diye konuştu.

İHALE 20 AĞUSTOS'TA

Proje kapsamında inşa edilen 216 konutun kuralarının 19 Haziran'da çekildiğini anımsatan Turan, birinci etapta projeleri için 19 Ağustos, ikinci etap projeleri için 20 Ağustos'ta ihale düzenleneceğini bildirdi.

ŞEHRİN YENİ MERKEZİ

Turan, belediye hizmet binasının yanı sıra alışveriş, eğlence ve yürüyüş alanları, restoranlar, kamu kurumları, parklarla şehrin yeni merkezinin inşa edileceğini sözlerine ekledi.


"TOKİ Uşak’ta Örnek Kent Merkezi Kuracak" haberine ait yorum yok

Yorum Yap