TOKİ ve İzka İnşaat Ortaklığından Kampüs Projesi

23 Temmuz 2014
PAYLAŞ
TOKİ ve İzka İnşaat Ortaklığından Kampüs Projesi

TOKİ ve İzka İnşaat ortaklığında inşa edilmesi planlanan kampüs projesi tamamlandığında 40 bin öğrenciye hizmet verecek.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ankara Esenboğa Havalimanı’na yaklaşık 4,5 kilometre mesafede yer alan Osmanlı Padişahı Yıldırım Beyazıt ile Timur arasında 1402 yılında yapılan Ankara Savaşı'nın meydana geldiği alanda, Yıldırım Beyazıt’ın adını yaşatmak için kurulacak devasa üniversite kampüsünün yapımını İzka İnşaat üstlendi.

KAMPÜS PROJESİ DETAYLARI

İzka İnşaat tarafından ana kampüs içerisine 2 adet Doğa Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Laboratuvar Binası ve Kafeterya inşa edilecek ve aynı zamanda çevre düzenlemesi, açık basketbol ve tenis sahaları ile soyunma odalarının yapımı da yine İzka İnşaat tarafından gerçekleştirilecek.

KENDİ ENERJİSİNİ ÜRETECEK

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi kampüsünde enerji sıkıntısı olmayacak çünkü bu kampüs kurulacak rüzgar tribünleri ve güneş panelleri sayesinde kendi enerjisini kendisi üretecek.

SU ARITMA TESİSİ

Aynı zaman da bu kampüsde yağmur suyundan yararlanmak için su deposu ve atık suları geri kazanmak için su arıtma tesisi bulunacak.


"TOKİ ve İzka İnşaat Ortaklığından Kampüs Projesi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap