Toki’den 90 Ülke Talepte Bulundu

TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel ülkelerin TOKİ benzeri bir kurum kurulabilmesi amacıyla İdarenin konut üretim ve finansman modelini incelediklerini

03 Nisan 2014
Toki’den 90 Ülke Talepte Bulundu

TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel ülkelerin TOKİ benzeri bir kurum kurulabilmesi amacıyla İdarenin konut üretim ve finansman modelini incelediklerini söyledi

TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “2023′e kadar bir milyon konut” hedefine emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. İdarenin özel sektörün yatırım yapmadığı bölgelerde, Türkiye coğrafyasına eşit hizmet anlayışıyla yatırımlarını sürdürdüğünü belirten Karabel, bunun yanı sıra kalite, sağlamlık ve ucuzluk gibi konulara dikkat çekilerek, konut piyasasının disipline edildiğini ve spekülatif oluşumlara mani olunduğunu anlattı.

 

TOKİ’nin kurulduğundan itibaren 19 yıllık sürede 43 binkonut inşa ettiğini kaydeden Karabel, 58. hükümet döneminde başlatılan “Planlı Kentleşme ve KonutÜretim Seferberliği” kapsamında 11 yılda 622 bin konutrakamına ulaştıklarını bildirdi.

 

Yöresel mimari ön planda

 

Yöresel mimarinin geliştirilmesi, geleneksel Türk mimarisi ve kültürünün korunması için İdarenin inşa ettiği binaların cephelerinde yeni tasarımlar yapıldığına işaret eden Karabel, TOKİ bünyesinde Eylül 2012′de kurulan tasarım biriminin, Osmanlı-Anadolu Selçuklu mimarisinden esinlenerek, yöresel mimaride konutlar tasarladığını dile getirdi.

 

 

İdarenin kamu kurumlarının bina ihtiyaçlarını karşılarken atıl kamu arazilerini de değerlendirerek ekonomiye katkı sağladığını dile getiren Karabel, bu açıdan hem kamunun ihtiyaçlarının kısa sürede karşılandığını hem de istihdam ve sektörel canlanmaya destek verildiğini belirtti.

 

 

 

toki-baskani

 

 

 

TOKİ’den 90 ülke talepte bulundu

 

 

TOKİ’den 90 ülkenin “know how” desteği ve sosyalkonut talebinde bulunduğunu vurgulayan Karabel, birçok ülkenin İdareyi model aldığını ifade etti. Karabel, ülkelerinde TOKİ benzeri bir kurum kurulabilmesi amacıyla İdarenin konut üretim ve finansman modelini incelediklerini söyledi. İdarenin kuruluşunun 30. yılını kutladığını hatırlatan Karabel, şöyle konuştu:

 

 

“Bu çalışmaları yaparken başta vatandaşlarımızın, kamu kurumlarının memnuniyetini ön planda tutmaya çalıştık. Kendimizi sürekli geliştirerek hızlı organize olmayı, planlı ve sonuca gitmeyi kendimize şiar edinerek bugünlere geldik. Yaptığımız hizmetlerin vatandaşlarımızın beklenti ve talepleri doğrultusunda olması en önemli hedefimizdir. Bundan böyle de hizmetlerimizde, daha uygun ve çözümlü projelerin arayışında olmaya, daha iyisini yapmaya ve bu konuda çaba göstermeye devam edeceğiz. TOKİ, çalışanları, paydaşları ve müşterileriyle gelişecek, büyüyecek ve ülkemize daha çok hizmetler verecektir.”HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Seyrantepe ve Sultanbeyli hastanelerinde sona yaklaşıldı

Seyrantepe ve Sultanbeyli hastanelerinde sona yaklaşıldı

TOKİ Başkanı Turan ve İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu, yapımı süren Seyrantepe ve Sult

19 Eylül 2017


TOKİ Rize Güneysu’da 158 konut yapacak

TOKİ Rize Güneysu’da 158 konut yapacak

TOKİ, Rize’nin Güneysu İlçesi’nde kentsel dönüşüm kapsamında 158 konut inşa edecek.

19 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat