TOKİ’den Adana'da 921 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı

TOKİ'nin Adana Seyhan’da yapacağı 1. Etap 2. Kısım 1 103 konut projesinin başvuru tarihleri açıklandı. Başvurular, 27 Temmuz - 11 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

26 Temmuz 2017
TOKİ’den Adana'da 921 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), ülkenin pek çok yerinde konut üreterek vatandaşların uygun fiyatlarla ev sahibi olmasına katkı sunuyor.  TOKİ’nin Adana Seyhan’da hayata geçireceği yeni projede yer alan toplam 1 103 daire için başvuru süreci 27 Temmuz’da başlıyor.

Adana’da inşa edilecek projede yer alan 2+1 dairelerin 175 bin 651 TL, 3+1 dairelerin ise 212 bin 059 TL’den satışa çıkarılacağı açıklandı.  Bu proje kapsamında ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, 2+1 dairelere 915 TL’den, 3+1 dairelere ise bin 104 TL’den başlayan taksitlerle sahip olabilecek. Başvuru yapan vatandaşlar kura çekilişi ile ev sahibi olmaya hak kazanacak. Başvuru listesinin paylaşımından sonra ‘Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası’ ise 24 Ağustos 2017 tarihinde düzenlenecek.

Başvuru şartlarını tamamlayan kişilerin, Türkiye Halk Bankası A.Ş. şubelerine başvurarak, 2 Bin TL (İki bin Türk Lirası) tutarındaki başvuru bedelini 27 Temmuz - 11 Ağustos 2017 tarihleri arasında yatırmaları (Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) ve başvurdukları grup ile ilgili “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi”ni imzalamaları gerekiyor.

TOKİ Adana Seyhan'da yapacağı konutların başvuru şartları ise şu şekilde;

Kura yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutlar için başvurular, Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin tüm şubeleri tarafından 27 Temmuz - 11 Ağustos 2017 tarihleri arasında kabul edilecektir.

- Söz konusu müracaatlar;

1) “Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimlerinin” (Sosyal Güvenlik Kurumundan alınmış Hak Sahipliği Belgesi olan) başvuruları,

2) En az %40 Özürlü Vatandaşların başvuruları,

3) Diğer Konut Alıcı Adayları başvuruları olmak üzere 3 ayrı kategoride ve konut tipi (oda sayısı) bazında ayrı ayrı kabul edilecek kabul edilecektir.

- * Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir.

* “%40 Engelli Vatandaşlara” toplam konut sayısının %5’i (2+1 konutlardan 51 adet ve 3+1 konutlardan 5 adet olmak üzere toplam 56 adet konut) kadar kontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

* Diğer Konut Alıcı Adayları İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

TOKİ Adana Seyhan’da yapılacak 1. Etap 2. Kısım ile ilgili detaylı satış fiyat ve koşulları bilgilerine Türkiye Halk Bankası A.Ş. şubelerinde ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın web sayfasından (www.toki.gov.tr) ulaşabilirsiniz.

 


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ Konya Ereğli Orhaniye konutları ihaleye çıktı

TOKİ Konya Ereğli Orhaniye konutları ihaleye çıktı

TOKİ’nin Konya Ereğli Orhaniye’de hayata geçirdiği konut projesinin ihalesi bugün yapıldı. Proje, ye

14 Kasım 2017


TOKİ Superbrand’ın süper markalar listesine girdi

TOKİ Superbrand’ın süper markalar listesine girdi

TOKİ, tüketicilerin belirlediği Superbrands'in 2016-2017 Türkiye Araştırması'nda, tek kamu idaresi o

14 Kasım 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.