TOKİ’den Antalya’ya Müjdeli Haber

Düşük taksitlerle ev sahibi yapan TOKİ, Antalya'da düşük fiyatlı sosyal konut sayısını arttıracak.

29 Temmuz 2015
TOKİ’den Antalya’ya Müjdeli Haber

Düşük taksitlerle ev sahibi yapan TOKİ, Antalya'da düşük fiyatlı sosyal konut sayısını arttıracak.

TOKİ, turizm sektöründe çalışanlar için inşa ettiği sosyal konut kapasitesini arttırma kararı aldı. İzmir'in Çeşme bölgesinde yürürlüğe giren uygulama, Antalya’da da yapılacak. TOKİ Başkanı, bu bölgede kentsel dönüşüm açısından daha aktif bir rol üstleneceklerini belirtti.

Başbakanlık Toplu konut İdaresi, turizm emekçilerini sevindirecek bir uygulama başlatıyor. Ülkede turizmin gelişmesine katkı sağlayan alt gelirli turizm çalışanları için konut üretimine odaklandı. Bu doğrultuda başladığı Çeşme Konutları projesinde çalışmalar devam ediyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan, Antalya’dan gelen talepler üzerine bu şehirde de yakın zamanda konut üretmeye başlayacaklarını söyledi.

150 LİRA TAKSİTLE KONUT

Son zamanlarda emlak piyasasında ciddi hareketlilikler yaşayan Antalya'dan ayrıca turizmcileri sevindirecek gelişmeler yaşanıyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, turizmcilerin 150 – 200 lira taksitle ev sahibi olabileceklerinin müjdesini verdi.

Turizm emekçilerine ev müjdesi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “En geç bir sene içinde temelleri atarız” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, turizm emekçilerine de konut müjdesi verdi. TOKİ'nin turizm çalışanlarına yönelik sosyal konut projesinin detayları önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

ANTALYA'YA DEV PROJELER

Türkiye’nin turizm cenneti Antalya‘ya yapılacak olan dev projeler, şehrin çehresini büyük ölçüde değiştirecek. Antalya’da turizmcilerin ve turizm sektöründe çalışanların yüzünü güldürecek projeler geliyor.

İşte Antalya’ya inşa edilmesi planlanan dev projeler :

ALTIN PORTAKAL YAT LİMANI PROJESİ : Bakan Lütfi Elvan’ın Antalya için dev projeleri açıkladığı lansmanda ilk kez görücüye çıkan yat limanı Antalya’nın simgesi olan portakal şeklinde tasarlandı. İsmi de Altın Portakal olarak belirlendi. Antalya Altın Portakal Yat Limanı için 1400’e yakın yat bağlama kapasitesi planlanıyor. Liman sadece yat bağlama alanı olarak kullanılacak, üzerinde yapılaşma olmayacak. Yer tespiti yapılan liman sayesinde Antalya’ya üst gelir grubundan turistler akın edecek.

KRUVAZİYER LİMAN PROJESİ : Altın Portakal Yat Limanı dışında Antalya için Lütfi Elvan’ın iki önemli projesi daha var. Bunlar da Lara ve Demre de inşa edilecek kruvaziyer limanları. Ayrıca ihtiyaç olması halinde diğer ilçelerde de yat limanları planlanacak.

TURİZM TRENİ PROJESİ : Turizme en büyük desteği demiryolu sağlayacak. Antalya’dan Kayseri’ye uzanacak hızlı tren hattı ile Antalya ile Kapadokya buluşacak. Böylece turistlerin iki önemli turizm durağı arasındaki ulaşımları kolaylaşacak. Ayrıca Antalya – Eskişehir hızlı tren hattı ile İstanbul ve Ankara’dan Antalya’ya en kolay yoldan bağlantı kurulacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ Yozgat Akdağmadeni Oluközü projesinin kuraları bugün çekilecek

TOKİ Yozgat Akdağmadeni Oluközü projesinin kuraları bugün çekilecek

TOKİ’nin Yozgat Akdağmadeni Oluközü’de hayata geçireceği projedeki evleri kura çekilişi bugün düzenl

16 Ekim 2017


TOKİ Silifke'de emekliye konut yapıyor

TOKİ Silifke'de emekliye konut yapıyor

Ev sahibi olmak isteyen Silifkeli emeklilere TOKİ'den müjde geldi. TOKİ Silifke projesi için düğmeye

15 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.