TOKİ’den Çorum’a Yeni Konut Müjdesi!

Çorum Alaca'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

13 Temmuz 2015
TOKİ’den Çorum’a Yeni Konut Müjdesi!

Dar gelirliyi ev sahibi yapan TOKİ, Çorum'da yeni konut projeleri üretecek. İşte TOKİ Çorum toplu konut projesi...

Çorum Alaca'da kültürel mimari anlayışıyla inşa edilecek 220 konutun müjdesini veren TOKİ, yapılan yazılı açıklamada, şehir ve ilçelerin kütürel dokusunu hayata geçirlecek olan projelerin mimari tarzına yansıtılması amacı hedefi ile geliştirilen projeleri sürdürdüklerini açıkladı.

Çorum'un Alaca bölgesinde 220 konut ile ticaret merkezlerinin inşası için sözleşme imzalandığını,teslimi işlemlerinin de kısa bir süre içerisinde yapılacağını belirten TOKİ Başkanı M.Ergün Turan, TOKİ evlerinin kültürel mimarinin izlerini taşıyacağını açıkladı.

Şehirlerin geleneksel dokularına uygun konut projelerini hayata geçirdiklerini kaydeden Turan, "Alaca ilçesinde inşa edilecek 220 konutun zemin katlarında yerel mimariye uygun taş kaplama kullanılacak. Pencerelerin çevrelerinde ahşap görünümlü söveler ve yer yer ahşap görünümlü kaplamalar kullanılacak. Proje bittiği zaman örnek teşkil edecek" ifadesini kullandı.

TOKİ'nin projelere sadece barınma olarak bakmadığını vurgulayan Turan, sözlerini şöyle tamamladı :

"Günümüzde vatandaşların beklentileri değişti. Vatandaşlarımız sadece barınacak bir merkez değil yeni yaşam alanları istiyor. Yeni yaşam alanları da bizim kültürümüzde mahalle konseptidir. İçerisinde parklar, cadde, esnaf, cami, fırın, yürüyüş yolunun olduğu bir mimari konsept. Bütün projelerimizi vatandaşlarımızın bu beklentilerine yönelik mimari bir disiplinde gerçekleştiriyoruz"

TOKİ 2015 YILINDA KONSEPT PROJELER ÜRETECEK

Dar gelirli vatandaşı ev sahibi yapan TOKİ, 2015 yılında her şehir için ayrı konseptte konut projeleri üretecek.

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, önümüzdeki dönemde kentlerin geleneklerine uygun farklı tasarımlara ağırlık vereceklerini açıkladı.

Toplu Konut İdaresi Başkanı (TOKİ) Mehmet Ergün Turan, yaptığı açıklamada, 2002-2015 yılları arasında 649 bin konut üreterek rekora imza attıklarını, bu konutlarda ortalama 3 milyon 300 bin kişinin yaşadığı düşünülürse bazı Avrupa ülkelerinin nüfusundan daha fazla kişiye kaliteli barınma imkanı sağladıklarını kaydetti.

TOKİ 2015 YILINDA 50 BİN SOSYAL KONUT YAPACAKHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ Silifke'de emekliye konut yapıyor

TOKİ Silifke'de emekliye konut yapıyor

Ev sahibi olmak isteyen Silifkeli emeklilere TOKİ'den müjde geldi. TOKİ Silifke projesi için düğmeye

15 Ekim 2017


TOKİ Ankara Bala'da 137 konut yapacak

TOKİ Ankara Bala'da 137 konut yapacak

TOKİ tarafından Ankara’nın Bala İlçesi, Şentepe Mahallesi’nde yapılacak olan 137 konutun ihalesi ger

14 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.