TOKİ'den "Darbe Planı" Açıklaması

“Darbe planı TOKİ’de hazırlandı” şeklindeki çıkan haberlere TOKİ'den yazılı açıklama geldi. İşte o açıklama...

19 Temmuz 2016
TOKİ'den "Darbe Planı" Açıklaması “Darbe planı TOKİ’de hazırlandı” şeklindeki çıkan haberlere TOKİ'den yazılı açıklama geldi. İşte o açıklama...

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından 19 Temmuz tarihli bazı gazetelerde yayınlanan “Darbe planı TOKİ’de hazırlandı” şeklindeki haber ve köşe yazısı üzerine TOKİ'den açıklama yapıldı.

TOKİ'nin resmi internet sitesi üzerinden yapılan yazılı açıklamada "Ertuğrul Özkök’ün 19 Temmuz tarihli, “Cumhurbaşkanı Erdoğan… En övünerek anlattığı toplumsal dönüşüm projelerini yapan yer TOKİ... İddiaya göre darbe planı orada hazırlanmış” şeklindeki köşe yazısı ile yine aynı tarihli başka bir gazetedeki “TOKİ’de plan muhafız alayında silahlandırma” başlıklı haber kamuoyunda yanlış anlaşılmalara neden olabilecek, Kurumun imajına zarar verecek bir şekilde kaleme alınmıştır.

Darbecilerin ifadelerine dayandırılarak yapılan haberlerin kaynağında; “… TİM komutanı Sezgin Güney’in yanına TOKİ’deki evine gittik.” ifadesi, bahse konu köşe yazısı ile haberin başlığında tamamen farklı algılamalara yol açabilecek sorumsuz bir anlayışla sunulmuştur" denildi.

Açıklamanın devamında TOKİ'nin bu yayınlar için tüm yasal haklarını kullanacağını, vatandaşların ise bu tip yayınlara itibar etmemelerini belirtildi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ Amasya Merzifon Kura Sonuçları Tam Listesi!

TOKİ Amasya Merzifon Kura Sonuçları Tam Listesi!

Amasya Merzifon TOKİ Evlerinde çekiliş 19 Nisan Çarşamba günü yapıldı. İşte kura sonuçları tam liste

19 Nisan 2017


TOKİ Kayseri Mimarsinan Çekilişi 10 Mayıs'ta!

TOKİ Kayseri Mimarsinan Çekilişi 10 Mayıs'ta!

TOKİ'nin Kayseri Mimarsinan Mahallesi Alt Gelir Grubu Konut Projesi kapsamında satışa çıkarttığı kon

19 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.