TOKİ’den Emekli Vatandaşlarımıza Müjde!

Emekliler için sosyal konut üreteceğini açıklayan TOKİ, 4 şehirde emeklilere ek kontenjandan daire ayırıyor.

13 Ağustos 2015
TOKİ’den Emekli Vatandaşlarımıza Müjde!

Emekliler için sosyal konut üreteceğini açıklayan TOKİ, 4 şehirde emeklilere ek kontenjandan daire ayırıyor.

2015 yılı konut projelerine aralıksız devam eden TOKİ; Mardin, Siirt, Malatya ve Şanlıurfa'da hayata geçirdiği projelerde emeklilere kontenjan daire ayırıyor. TOKİ'den konut sahibi olmak isteyen emekliler kimlik kartı ve SGK dökümü ile TOKİ merkezlerine başvuruda bulunabiliyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, emekliler başta olmak üzere ev sahibi olmakta maddi güçlük çeken dar gelirli vatandaşları, cazip ödemeleri seçenekleri ve düşük taksitlerle, 20 yıla varan vade seçenekleriyle konut sahibi yapabilmek amacıyla çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda TOKİ’den emeklilere kontenjan uygulaması başlatıldı. TOKİ tarafından gerçekleştirilen projelerden konut sahibi olmayan emekliler için yüzde 25 oranında kontenjan ayrılması uygulaması; Malatya, Mardin, Şanlıurfa ve Siirt illerinden başladı.

İdare, diğer illerde satışa sunacağı konut projelerinden de emeklilerimiz için kontenjan ayıracak. Konut sahibi olmayan emeklilerimizin TOKİ’ye başvurularında sadece; ‘Emekli kimlik kartı, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan maaş dökümü, emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi’ belgelerinden herhangi biri yeterli olacak.

DERNEK ÜYELİĞİ ŞARTI

Müracaatlarda emekli derneğine üyelik şartı bulunmuyor. Talep örgütlenmesi kapsamında ise emekli dernekleri konut inşa edilecek arsayı teminlerinin ardından, Valilikler ya da Belediyeler üzerinden TOKİ’ye başvuruda bulunabilecekler. TOKİ Başkanı M. Ergün Turan geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada “Yeni dönemde, başta emekli vatandaşlarımız olmak üzere 250 lira taksitle ve 240 ay vade ile alt gelir grubuna yönelik konutlarımızı önümüzdeki haftadan itibaren arz edeceğiz” demişti.

Turan ayrıca önümüzdeki 8-9 yıl içerisinde alt ve orta gelir grubuna yönelik asgari 550 bin konut daha üreteceklerini belirterek “Böylelikle 2023 yılında Toplu Konut İdaresi binalarında oturan vatandaş sayımız 5.5-6 milyon olacak” açıklamasında bulunmuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ'den Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm projesi

TOKİ'den Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm projesi

TOKİ, Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm ve gelişim projesi hayata geçirecek. Buna göre 511 konut ve 2

14 Ekim 2017


TOKİ ve Emet Belediyesi Kütahya'ya 219 konut yapacak

TOKİ ve Emet Belediyesi Kütahya'ya 219 konut yapacak

Sosyal Konut üretici TOKİ’nin, Kütahya'ya yapacağı 219 konutun ihalesi 6 Kasım'da gerçekleşecek.

13 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.