TOKİ’den Geniş Ailelere Özel Konut Projesi

14 Ocak 2016
PAYLAŞ
TOKİ’den Geniş Ailelere Özel Konut Projesi

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı yaşlı vatandaşların çocuğunun ya da torunun apartmanından konut seçebilmesi için tüm projelerinde yüzde 10 kontenjan ayıracak...

Milyonlarca yaşlı vatandaşın, çocukları ve torunlarıyla bir arada yaşayabileceği konut projesi için çalışmalara başlandı. Alınan bilgiye göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, TOKİ'ye yaşlı vatandaşların ailesiyle birlikte olmak istediğini bu yüzden yapılan projelerde bu durumun gözetilmesinin iyi olacağını önerdi.

TOKİ projelerinde yaşlılara özel yüzde 10 kontenjan ayıracak ve yaşlılar torununun ya da çocuğunun apartmanından konut seçebilecek. Toki'nin yaşlılara özel sunduğu konutlarda yaşlı vatandaşların kullanımına uygun şekilde inşa edilecek. Konutlarda mutfak dolaplarının alçak olması, tuvaletlerde tutunacağı destekler bulunması gibi düzenlemeler getirilecek.


"TOKİ’den Geniş Ailelere Özel Konut Projesi" haberine ait 2 yorum

Nejla Çobanoğlu

15 Jan 2016, 20:30

projeyle ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum.hayata geçerse mükemmel olur çünkü bende babaanneyim ve Çocuklarım ve torunlarımla oturmak isterim.teşekürler

bünyamin KILIÇ

16 Jan 2016, 04:58

bahsedilen konutlardan bursa da yapılması planlanıyor mu.bu bilgiler mail olarak alınabilir mi. başarılarınızın ve projelerinizin devamını dilerim teşekkürler.

Yorum Yap