TOKİ’den İstanbul’a 1,5 Milyon Metrekarelik Park

İstanbul Başakşehir'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

30 Ekim 2015
TOKİ’den İstanbul’a 1,5 Milyon Metrekarelik Park

TOKİ Başkanı Ergün Turan İstanbul Kayabaşı'na 1,5 milyon metrekare büyüklüğünde devasa park kuracaklarının müjdesini verdi...

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) İstanbul Kayabaşı'na 1,5 milyon metrekare büyüklüğünde devasa park yapacak. Kayaşehir merkezden Fenertepe'ye uzanacak park İstanbul'daki en büyük korunun 4 katı büyüklüğüne sahip olacak.

5,5 kilometre uzunluğunda ve yaklaşık 3 kilometre eninde olan devasa parkta koru alanları, parklar, bisiklet ve yürüyüş parkurları, dinlenme ve piknik alanları ile vatandaşların birincil ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal tesisler, anfi tiyatro, gençlik merkezi, kafeteryalar, tırmanma duvarı, su sporu ve paintball alanları yer alacak.

Dört etaptan oluşacak olan devasa parkın inşaatına 2016'da başlanacağı açıklandı. TOKİ Başkanı Ergün Turan, Başakşehir Sular Vadisi'nin 5 katı büyüklüğünde olması planlanan devasa park için planlama yapan firmalardan sunumlar almaya başladıklarını açıkladı. Turan, "Alt yapı hazırlıklarını yapıyoruz. Büyük bir yatarım olacak. İki üç grubu çalıştırıyoruz. İstanbul'daki en büyük korunun 420 bin metrekare olduğu düşünüldüğünde Kayaşehir'deki bölge parkının ne kadar büyük olduğu anlaşılır" dedi.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ Silifke'de emekliye konut yapıyor

TOKİ Silifke'de emekliye konut yapıyor

Ev sahibi olmak isteyen Silifkeli emeklilere TOKİ'den müjde geldi. TOKİ Silifke projesi için düğmeye

15 Ekim 2017


TOKİ Ankara Bala'da 137 konut yapacak

TOKİ Ankara Bala'da 137 konut yapacak

TOKİ tarafından Ankara’nın Bala İlçesi, Şentepe Mahallesi’nde yapılacak olan 137 konutun ihalesi ger

14 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.