TOKİ’den İstanbul’a Kentsel Dönüşüm Atağı

17 Mart 2016
PAYLAŞ
TOKİ’den İstanbul’a Kentsel Dönüşüm Atağı

TOKİ, İstanbul'un 7 ilçesinde 500 bin metrekare alanı dönüştürmek için çalışmalara başladı...

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul'da kentsel dönüşüm atağına kalktı. MIPIM Uluslararası Gayrimenkul Fuarı'nda açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, İstanbul'un 7 ilçesinde toplam 500 bin metrekarelik alanda kentsel dönüşüm başlatacaklarını söyledi. Turan, zamanla ilçe sayısının artacağını belirtti.

TOKİ SUR'DA OLMAYACAK

Güneydoğu'da yaşanan olaylar sebebiyle zarar Diyarbakır Sur'un yeniden imarında TOKİ'nin olmayacağını belirten Turan, Sur içinin koruma amaçlı planı ve özel statüsü olduğunu bu yüzden herhangi bir çalışmada yer almayacaklarını açıkladı. Bölgeden terör olaylarıyla ilgisi bulunmayan taleplerin de geldiğini söyleyen Turan, bölgede yaşayan vatandaşların ihtiyacına göre hareket edeceklerini ifade etti.

Diyarbakır'da bu yıl 3 bin konutun inşasına başladıklarını ve 4 bin konutun daha inşasına başlayacaklarını açıklayan Turan, "Batman, Şırnak ve Mardin'de de çalışmalar sürüyor. Silopi'de arazi geliştirme üzerinde çalışıyoruz." dedi.

YIL SONUNA KADAR 60 BİN KONUT

2016 yılında 60 bin sosyal konut yapımını hedeflediklerini söyleyen Turan, "Yılın ilk 2 ayında 11 bine yakın konut ihale ettik. Önümüzdeki 2 ay içerisinde yine 11 bin civarında konut ihale edeceğiz. Yıl sonunda 60 bin konutun ihalesini yapmış olacağız." dedi. Böylece Türkiye'de inşa edilecek konutun yüzde 8'ini tek başına TOKİ üretmiş olacak.

Toki'den İstanbul'a Yeni Proje


"TOKİ’den İstanbul’a Kentsel Dönüşüm Atağı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap