TOKİ’den Kayabaşı’na Devasa Park

24 Şubat 2016
PAYLAŞ
TOKİ’den Kayabaşı’na Devasa Park

TOKİ tarafından Kayabaşı'nda hayata geçirilecek dev park için düğmeye basıldı...

Toplu Konut İdaresi, İstanbul Kayabaşı'nda hayata geçireceği 1,5 milyon metrekarelik devasa parkın "İnşaat Öncesi, İnşaat Aşaması ve İnşaat Sonrası Danışmanlık Hizmet Alımı İşi" için ön yeterlilik ihalesinin ilk oturumu gerçekleştirdi. İhaleye 18 firma katılırken, TOKİ Başkanı Ergün Turan, tekliflerin değerlendirildiğini belirtti.

İstanbul'un 1,5 milyon metrekare büyüklüğünde bir yeşil alana kavuşacağını belirten TOKİ Başkanı Turan, "Kayabaşı'na değer katacak proje ile burada yaşayan insanlarımız yeşil alanla daha çok buluşacak." dedi.

Kayaşehir'in merkezinden Fenertepe'ye kadar uzanacak olan park 5,5 kilometre uzunluğunda ve yaklaşık 3 kilometre eninde olup toplam 1,5 milyon metrekare alana sahip. TOKİ Kayabaşı Park'ın İstanbul'un en büyük korusunun 4 katı büyüklüğünde olması bekleniyor.

TOKİ'nin Kayabaşı'nda hayata geçireceği dev park 3 ana meydan ve bu meydanları destekleyen alt meydanlardan meydana geliyor. 1,5 milyon metrekareye yayılan alanda parklar, bisiklet ve yürüyüş parkurları, dinlenme ve piknik alanları, sosyal tesisler, amfi tiyatro, gençlik merkezi, kafeteryalar, tırmanma duvarı, su sporu ve paintball bulunacak. Aynı zamanda tarım alanlarının izlerini taşıyan meyve bahçeleri ve ağalarda yer alacak.


"TOKİ’den Kayabaşı’na Devasa Park" haberine ait yorum yok

Yorum Yap