TOKİ’den Kayabaşı’na Devasa Park

İstanbul Başakşehir'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

23 Şubat 2016
TOKİ’den Kayabaşı’na Devasa Park

TOKİ tarafından Kayabaşı'nda hayata geçirilecek dev park için düğmeye basıldı...

Toplu Konut İdaresi, İstanbul Kayabaşı'nda hayata geçireceği 1,5 milyon metrekarelik devasa parkın "İnşaat Öncesi, İnşaat Aşaması ve İnşaat Sonrası Danışmanlık Hizmet Alımı İşi" için ön yeterlilik ihalesinin ilk oturumu gerçekleştirdi. İhaleye 18 firma katılırken, TOKİ Başkanı Ergün Turan, tekliflerin değerlendirildiğini belirtti.

İstanbul'un 1,5 milyon metrekare büyüklüğünde bir yeşil alana kavuşacağını belirten TOKİ Başkanı Turan, "Kayabaşı'na değer katacak proje ile burada yaşayan insanlarımız yeşil alanla daha çok buluşacak." dedi.

Kayaşehir'in merkezinden Fenertepe'ye kadar uzanacak olan park 5,5 kilometre uzunluğunda ve yaklaşık 3 kilometre eninde olup toplam 1,5 milyon metrekare alana sahip. TOKİ Kayabaşı Park'ın İstanbul'un en büyük korusunun 4 katı büyüklüğünde olması bekleniyor.

TOKİ'nin Kayabaşı'nda hayata geçireceği dev park 3 ana meydan ve bu meydanları destekleyen alt meydanlardan meydana geliyor. 1,5 milyon metrekareye yayılan alanda parklar, bisiklet ve yürüyüş parkurları, dinlenme ve piknik alanları, sosyal tesisler, amfi tiyatro, gençlik merkezi, kafeteryalar, tırmanma duvarı, su sporu ve paintball bulunacak. Aynı zamanda tarım alanlarının izlerini taşıyan meyve bahçeleri ve ağalarda yer alacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Küçükyalı’da hayata geçirilen Hilltown AVM projesi 27 Ekim Cuma günü kapılarını açacak.

17 Ekim 2017


RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

Girişimciliğe teşvik edici çalışmalar yürüten RE/MAX Türkiye, gayrimenkul sektöründe çalışan ya da ç

17 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.