TOKİ’den Konut Yapacak Firmalara Drone Zorunluluğu

01 Haziran 2015
PAYLAŞ
TOKİ’den Konut Yapacak Firmalara Drone Zorunluluğu

TOKİ Başkanı Ergün Turan, konut yapacak firmalara oldukça yüksekten uçarak görüntü alma imkanı sağlayan drone şartı getirdiklerini belirtti.

TOKİ'den Konut Yapacak Firmalara Drone Zorunluluğu

TOKİ Başkanı Ergün Turan, TOKİ'nin çalışmalarında drone olarak bilinen ve genel adı multikopter olan araçları kullandıklarını belirterek konut yapılacak alanları havadan incelediklerini söyledi. İdarenin, konut projelerini yaparken teknolojik imkanlardan da yararlandığını belirten Ergün Turan TOKİ'ye ait 2 adet multikopter olduğunu, tüm projelerde bunları kullandıklarını belirtti.

ŞİRKET ANLAŞMALARINA DRONE ZORUNLULUĞU

Ergün Turan, mimari çalışan ofisler ile proje şirketlerinden de multikopter çekimi istediklerini belirtirken "Ankara'da ya da İstanbul'da oturarak olmuyor. Google'dan bakmakla da olmuyor. Bize proje getirirken bu çekimi istiyoruz. Proje şirketlerinin şartnamelerine drone şartı getirdik. Görmeden karar vermiyoruz. O projenin çevreyle etkileşimini, arazideki konumunu görmek lazım. Şehirle uyumu nedir, dağla uyumu nedir? Bütün projelerimizde bu sistemi oturttuk" dedi.

-

TOKİ'den Konut Yapacak Firmalara Drone Zorunluluğu

-

FARKLI KESİMLERE HİTAP EDİLİYOR

Şehrinden, çevresinden kopuk, bağlantısız, yalıtılmış siteler yapmak istemediklerini kaydeden Ergün Turan, "Toplumdaki dayanışma kültürünü yaşatmak istiyoruz. Yalıtılmış siteler kurunca ilişkiler zayıflıyor ve dışımızdaki hayata yabancılaşıyoruz. Farklı gelir gruplarının, farklı kesimlerin aynı semtte buluştuğu sosyal yaşam alanları kuruyoruz" dedi.


"TOKİ’den Konut Yapacak Firmalara Drone Zorunluluğu" haberine ait yorum yok

Yorum Yap