Toki’den Nasıl Ev Sahibi Olunur?

05 Mart 2016
PAYLAŞ
Toki’den Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Toki alt gelir grubu projelerinden ev sahibi olmak için bazı kriterleri taşıyor olmanız gerekiyor. İşte Toki’den nasıl ev sahibi olunur sorusunun yanıtı…

Toki alt gelir grubuna yönelik geliştirdiği projelerle düşük fiyat ve taksitlerle ev sahibi yapmaya devam ediyor. Toki’den ev sahibi olmak için bazı kriterleri taşıyor olmanız gerekiyor.

TOKİ’DEN NASIL EV SAHİBİ OLUNUR?
Toki’den ev sahibi olmak için Toki başvuru şartlarını taşıyor olmanız gerekiyor. Eğer bu şartları taşıyorsanız ilk adım ilgili bankaya giderek başvuru bedelini yatırıp başvuruda bulunmak.

Toki başvuru şartları için tıklayınız

Başvuru bedeli ve başvurunun hangi bankaya yatırılacağı ilgili projenin satış duyurusunda yapılıyor.
Başvuru yapıldıktan sonra yine satış duyurusunda belirtilen tarihte kura çekilişi yapılıyor. Eger kurada konut almaya hak kazınırsanız idare tarafından belirtilen tarihte sözleşme yapılıyor.

Kurada konut almaya hak kazanamadıysanız başvuru bedeliniz bir iki hafta içinde geri iade ediliyor.

TOKİ AÇIK SATIŞLADA KURA YOK ŞART YOK
Toki’nin açık satış yöntemi ile satışa sunduğu projelerden kurasız şartsız konut sahibi olunabiliyor. Bu projelerden konut sahibi olmak için yine satış duyurusunda belirtilen bankaya başvuru bedeli yatırılarak başvuru yapabiliyorsunuz. Bu tip konutlarda satışlar başvuru önceliğine göre yapılıyor. Yani önce başvuran satın almaya hak kazanıyor.

Toki başvuruları için gerekli belgeler

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


"Toki’den Nasıl Ev Sahibi Olunur?" haberine ait 2 yorum

HAKAN ÇETİNKAYA

15 Mar 2016, 18:41

İSTANBUL SOSYAL KONUT PRJESİ VARMI 2016 İÇİN

Şengül Kırmızıtaş

15 Mar 2016, 19:06

Hakan bey Kayabaşı ve Tuzla'da var fakat başvurular başlamadı henüz. Başladığında sizleri haberdar edeceğiz. İyi günler..

Yorum Yap